Nderi i lihet Flamur Nokës: Hap protestën, mban fjalimin, prin turmëën për rrethimin e qeverisë dhe thërret për qytetërim
Protesta e opozitës është hapur zyrtarisht nga ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka. Ai i ka ftuar protestuesit të bëjnë një marshim...
Basha i quan ‘bagëti’ deputetët e PD dhe thotë se ‘të shtunën- takim me historinë’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka aluduar në Durrës, gjatë takimit me militantë, se historia tani e tutje bëhet vetëm për atë. Ai i ftoi njerëzit që ...
Basha i PD premton ‘t’u kthejë Shqipërinë’ shqiptarëve.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Di...
Basha, Ramës: “I ke ditët të numëruara…, një, dy, tre…’.
Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimin ‘me popull’ me qytetarët në Berat. Gjatë fjalës së tij, Basha i ftoi qytetarët e Beratit të marrin pjesë...
Rudina Hajdari mbyll dilemat: “Parlamenti është vendi i duhur… Babai im u përjashtua dy herë nga PD”. VIDEO
Intervistë e Zërit të Amerikës/ Në Tiranë, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, bëri të ditur se do të vazhdojë të marrë pjesë në p...
Alban Zeneli, ish- deputet i PD gati për mandatin e Flamur Ndokës.
KQZ u jep sot mandatin 6 kandidatëve nga PD dhe LSI, ata bwhen gati  për t’u betuar si deputetë të rinj të opozitës. Por një tjetër kandidat nga l...
Kryemadhi frymëzon Roskovecin: ‘Edhe pak… Mos u ndalni, fundi i tyre është pranë!’
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me qytetarët e Gramshit, të cilëve iu kërkoi të ndezin motorët dhe të bëjnë sa më shumë pr...
Opozita i zë rrugën kryeministrit Rama me goma të djegura në Roskovec
Dhjetëra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit në kohën kur do të kalonte  kryeministri Edi Rama që do të i...
Bejko, ish kryetar i PD Gjirokastër: Nëse përjashtoni Rudina Hajdarin, ‘nuk jam më anëtar i PD’.
Vendimi i Rudina Hajdarit për mos djeguar mandatin e saj si deputete ka ngjallur jo pak polemika në radhët e politikës. Madje eksponentë nga PD th...
I FUNDIT/ Deputeti i ri (dhe i vjetër) i PD, Lefter Maliqi, pritet të kurorëzohet me mandat
(FOTO: Lulzim Basha dhe Lefter Maliqi)/ Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, ka dorëzuar të hënën në Komision...
Faqja 10 prej 21« E para...89101112...20...E fundit »