Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ka kërkuar SPAK-ut dhe Prokurorisë që të hetojnë ndaj kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Bash...
Ndryshimet Kushtetuese/ Pasnesër votimi në Kuvend, opozita kërkon ‘Venecie’
Që prej orës 11 të paradites eshte zhvilluar  mbledhja e radhës e Këshillit Politik me në fokus listat e hapura dhe koalicionet.  Gazetari i ...
Opozitarët nuk po i mbajnë nervat; edhe Basha si Meta me fjalor banal, i bën jehonë ‘oturakut’.
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është bashkuar artistëve dhe qytetarëve që qëndrojnë para Teatrit Kombëtar, që mbrojnë kauzën kundër...
SHIKONI FOTOT/ Basha i jep mijëra dollarë Facebook-ut për audiencë, ndërsa flet për ‘shqiptarët që s’kanë para të ushqehen’.
Kryetari i Partisë Demokratike artikulon ditë pas dite planin e tij ekonomik, të cilin e cilëson si një zgjidhje për një krizë të madhe financiare...
Një nga liderët dhe themelues i PD, Eduard Selami: Akti i Ramës na nderon të gjithëve
PD dhe mediat pranë saj, kanë sulmuar dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, nga ana e Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. G...
Basha bën opozitë edhe me maskat: ‘Pse keni mbi 1 milionë maska të skaduara, zoti Rama?’
Menjëherë pas deklaratës së kryeministrit të vendit, i cili u shpreh se opozita po krijon panik dhe po dezinformon qytetarët, një reagim vjen nga ...
PO KËRKOHET NJË “KOPIL” PËR DËSHTIMIN E REFORMËS
  Nga: Astrit Patozi/ Qofsha i gabuar, por duket sikur po bie që tani era e keqe e dështimit të reformës zgjedhore. Debati që ka nisur mes ...
Basha dëgjon hallet e gjyshe Verës: ‘Nuk kam paguar ujin!’
Lideri demokrat, Lulzim Basha ka kaluar një paradite me një zonjë në Tiranë, ku është njohur nga afër me hallet dhe problemet që has çdo ditë fami...
Audituesi i KLSH-së u shfaq pranë Bashës, reagon institucioni: KLSH është një organ i depolitizuar dhe i departizuar.
Lulzim Basha ka publikuar një video ku ai takohet më qytetarët në rrugët e Tiranës dhe titulli i kësaj videoje është “Po të dëgjoj”. Në këtë vi...
PËR XHELATËT DHE VIKTIMAT E RREME TË ANTI-KÇK-së
Nga: Astrit Patozi/ Kundërshtarët më të zëshëm të Anti-KÇK-së bëjnë gabim që e sulmojnë ligjin thjesht si një cënim i lirive dhe të drejtave të...
Faqja 4 prej 24« E para...23456...1020...E fundit »