Ku ka kurthe kundër BD; aty është dora dhe bashkia e PD. Pse ky panik i Bashës ndaj partisë së re Demokratike?
Koment/ Dy kandidatë të Bindjes Demokratike, janë tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Një ditë më parë është tërhe...
PD kundër Bindjes Demokratike, e akuzon se është ‘krijesë false’.
“Votime moniste në 30 qershor nuk ka për të pasur. Së bashku me shqiptarët nuk do lejojmë rikthimin e Shqipërisë në kohën më të errët të saj, kur ...
Zëri i Amerikës: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane.
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka qenë e ftuar e Zërit të Amerikës gjatë vizitës së saj në SHBA ku ka folur për situatën politike por edhe pë...
Basha i PD, që nga jashtë zgjedhjeve thotë se ‘nuk ka zgjedhje’
Menjëherë pas kërkesës së institucioneve të Perëndimit për t’u ulur në dialog me qeverinë dhe pasi kryeministri Rama bëri ftesë për dialog, Basha ...
FUNDI I NJË PROTESTE KU U SQULL DHUNA
Koment/ Dy partitë e opozitës (PD dhe LSI) që kanë humbur pushtetin njëra në vitin 2013 dhe tjetra në vitin 2017, kanë dalë përsëri sot në prot...
Zgjedhjet e 30 Qershorit/ “Bindja Demokratike” kandidon ish- liderë të PD
Partia e re “Bindja Demokratike,” e cila vetëm pak ditë më parë u regjistrua si parti, në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit pritet të jetë një nga ...
Deputetët e rinj plotësojnë postet drejtuese në Kuvend; Rudina Hajdari- kryetare e Integrimit
Maxhoranca ka zgjedhur sot drejtuesit e Komisioneve Parlamentare që do të drejtohen nga ‘opozita e re”. Gjithashtu është zgjedhur me 92 vota pro e...
Berisha shikon në horizont ‘marrëveshje PS-PD’, por thotë: “jo, kurrë! Do të shuhet opozita!’
Deklata e ish-liderit të PD: “Ose e përmbysim këtë regjim, ose do shuhet përfundimisht opozita. Marrëveshje me Edi Ramën, nuk ka asnjë burrë që ta...
Kakofoni në opozitën jashtë- parlamentare: Sekretari i PD: ‘Zgjedhje të lira PA Ramën nuk ka!’. VIDEO
Habit me deklaratën sekretari i PD, Ervin Minarolli. AI deklaron se zgjedhje të lira dghe të ndershme nuk mund të ketë pa kryeministrin Edi Rama....
Basha i PD: ‘Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat’.
Sipas kreut të PD-së, Lulzim Basha, Shqipëria nuk mund të përfitojë hapjen e negociatave për shkak të standardeve që sipas tij, janë të nivelit ‘a...
Faqja 5 prej 18« E para...34567...10...E fundit »