Vendimi: ‘Vitore Tusha në krye të Gjykatës Kushtetuese deri në zgjedhjen e kryetarit të ri!’.
Gjykata Kushtetuese ka nisur procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri. Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kanë deklaruar se duhet që të nisë pro...
Pas vizitës në Turqi, Rama nesër nis vizitën në Greqi / Takim “kokë më kokë” me ministrin Dendias
Kryeministri Rama do jetë ditën e nesërme për një vizitë zyrtare në Athinë.  Burime për Top Channel bëjnë me dije se Kryeministri do të mbërrij...
Nasip Naço, ministër i LSI, i bashkohet Partisë Socialiste: ‘Janë mbi 70% që votojnë të majtën progresive’.
Kur na ndajnë pak muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka braktisur Lëvizjen Socialiste për Integrim, për t’j...
Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Turqi më 6-7 janar: ‘Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi, firmosim marrëveshje të rëndësishme’.
Kryeministri Edi Rama, me ftesë të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi.  Me anë të një post...
Rama vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve
Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan. Takimet që do ...
Olta Xhaçka merr detyrën ministre e Jashtme/ Rama: ‘Cakaj ishte në kushtet e ngërçit absurd!’
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj i ka dorëzuar detyrën ministres Olta Xhaçka ditën e sotme. Në praninë e kryeministrit Ed...
Pse Gurakuqi e quajti Nishanin ‘një pompist’? Bamir Topi: ‘E gjeta Bujar Nishanin me kominoshe duke punuar pompist tek Plepat në Durrës!’
Ja pse Romeo Gurakuqi e quajti Bujar Nishanin pompist, rrëfimi i Bamir Topit ku u bazua, kur Topi shkoi ta takonte Nishani po mbushte autobusin Gja...
Sondazh nga Europa Elect/ PS fiton zgjedhjet në 25 prill me 56%; LSI- 3 %.
Bazuar në të dhënat e Institutit të njohur të anketimeve, Piepoli, blogu i sondazheve Europe Elects ka dalë me një parashikim mbi rezultatin e zgj...
Meta firmos shkarkimin e Ramës, dekreton Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në postet e reja
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në detyrat e reja në ministri përkatësisht tek ministria e Jashtme dhe e Mbro...
Shantazhi i presidentit Nishani me dosjet e Sigurimit të Shtetit/ Gurakuqi: ‘Nuk jam as Satelit, as Vigjilent; Nishani në gjyq’.
Koment nga TCH/ Ditë më parë, ish-deputeti i PD-së, Romeo Gurakuqi akuzoi drejtpërsëdrejti Bujar Nishanin se e kishte përjashtuar si kandidat p...
Faqja 2 prej 41812345...102030...E fundit »