Basha në Kongres: Paralajmëron largimin e tij nga kreu i Partisë Demokratike
Koment/ Kryetari i partisë demokratike, sot, gjatë fjalimit në Kongresin Kombëtar të partisë Demokratike ka paralajmëruar se do të largohet nga...
Sapo filloi Kongresi i PD, një anëtare e Këshillit tërhiqet nga gara: Basha “një grevëthyes…’
Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD dhe e propozuar në Kongresin që sapo u hap, si anëtare edhe për katër vjetet që vijnë, njofton se...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës...
Deputeti gjerman i AfD thotë se BE vepron si ‘Traktati i Varshavës’ mbi Brexit
Deputeti i Alternativa Populiste për Gjermaninë (AfD), Petr Bystron ka hedhur poshtë qëndrimin e tanishëm të Bashkimit Europian ndaj Brexit, duke ...
‘Venecia’ për vettingun politik: ‘Mund të bëhet edhe kështu, edhe ashtu…’. Propozimi i PD nuk jep zgjidhje… dialogoni’
Komisioni i Venecias ka miratuar opinionin përfundimtar për vettingun në politikë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në të përfsh...
BE: ‘Asnjë nga shtetet anëtare nuk është mjaft i fortë për të ndjekur interesat kombëtare’
  ( Foto nga: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images)/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikës së Siguri...
Protesta është një shuplakë për qeverinë, një grusht për opozitën/ Rama me rektorët dhe dekanët
“Të çohen në protestë studentët e universitetit dhe të kërkojnë publikimin e buxheteve dhe shpenzimeve ‘online’, ky është fundi. Dhe kjo të rresht...
Deformohet Republika: Presidenti del hapur si kryetar real i LSI, kthen ligjin për buxhetin si ‘dhuratë për protestën’.
Koment/ Ndërsa studentët e universiteteve publike neë vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i rep...
Ministri Lleshaj: ‘Procedimi i studentëve dhe i pedagogëve- lajm ‘fake’: Kuvendi
Sandër Lleshaj, ministër i Punëve të Brendshme/ E mora fjalën për të bërë vetëm një ndërhyrje të shkurtër që ka lidhje me protestat e studentëv...
Rudina Hajdari: Fjalim në Kuvend: “Nuk erdha të marr llokmën, por…a doni ta shpëtoni këtë vend?…”
Shënim: Media pranë opozitës e konsideroi fjalimin “sulm kundër prdagogëve dhe jo kundër maxhorancës”. Fjalimi: "Sot kam ardhur vetëm për një ar...
Faqja 2 prej 17612345...102030...E fundit »