Një deputet i panjohur i opozitës qëllon Ramën në foltoren e Kuvendit. Rama: “Paskeni dhunuar pula…”
Një deputet i Partisë Demokratike, emri i të cilit u dëgjua vetëm sot në publik, Endri Hasa, ka qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama teksa ky po...
Donald Trump, letër Ramës: Ju përgëzoj për veprimet kundër komplotit terrorist iranian që kërcënon sigurinë europiane!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama pas dëbimit të ambasadorit iranian në Ti...
Jozefina Topalli: “A din me shpjegu kush, pse Luli bojkotoi parlamentin për 6 muaj?”
Si ish kryetare e kuvendit, Jozefina Topalli ka ngritur një pyetje që i drejtohet opozitës, por më së shumti drejtuesit të saj Lulzim Basha... pse...
Eurokratët shpërblejnë veten, rrisin pagesat e Krishtlindjeve, Juncker ‘shkakton tronditje’ në darkën festive. VIDEO
( Foto nga: JOE KLAMAR/AFP/Getty Images)/ Komisionerët evropianë dhe eurokratët e tjerë po marrin rritje të konsiderueshme të pagesave për Kris...
Studentët- pa besim në dy krahët: ‘Ai tjetri të vriste në bulevard, ju të vrisni shpresën’
Një fjalim plot mesazhe vjen nga një student i Universiteti të Vlorës, gjatë takimit ku i pranishëm është dhe kryeministri Edi Rama. Sapo mori fja...
Qeveria përpilon Paktin me Universitetet, miraton kartën e Studentit. Ja pikat e Paktit.
-Qeveria ka dalë me një draft-pakt, i cili ndër të tjera ofron për të gjithë ata që ndjekin shkollën e lartë, shërbime publike me çmime të reduktu...
Gent Ibrahimi- në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.
Gent Ibrahimi është një jurist i njohur, madje edhe i lakuar në publik për shkak se disa herë është propozuar si përfaqësues i Shqipërisë në Gjyka...
Ndërsa lëvizja e ‘jelek verdhëve’ të Francës zvogëlohet, po tani?
  Paris (AFP) - Protestat anti-qeveritare, që kanë tronditur Francën gjatë muajit të kaluar, u zbutën ndjeshëm gjatë fundjavës, pasi qever...
Vjen dita e fundit e pagave; Opozita kthehet në Kuvend.
Koment/ Nesër, data 19 dhjetori, do të ishte dita e fundit e afatit të ‘djegies’ së pagave për deputetët e Opozitës. Ata kanë 6 muaj që mungojn...
Kosova e tradhtuar nga BE për udhëtimin pa viza, thotë Kryeministri
The Associated Press BRUKSEL (AP) - Kryeministri i Kosovës tha të hënën se vendi ndihet i tradhëtuar nga Bashkimi Evropian, të cilin po aspiron...
Faqja 20 prej 195« E para...10...1819202122...304050...E fundit »