TË GJITHË NË PAQE DUKE PËRGATITUR LUFTËN
Nga: Astrit Patozi/ Të gjithë po shfaqen të qetësuar dhe tonet janë ulur ndjeshëm, ndonëse asgjë domethënëse nuk ka ndodhur që kjo paqe e çuditshme...
Rama: ‘Ndërtimet që shkelin projektin, do të shemben’.
-Ndërtuesi do të mbajë përgjegjësi penale- Veç amendimeve që iu bënë në parlament Ligjit për Kontrollin dhe Disiplinimin e Punimeve të Ndërtimi...
Gramoz Ruçi pret ambasadoren Yuri Kim: 100 vjet parlametarizëm do të thotë edhe nderim për presidentin Willson.
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur në një takim ambasadoren e re të SHBA Yuri Kim. Ruçi ka thënë se falë SHBA Shqipëria sot ka përfitua...
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në takim me prokurorët e SPAK: ‘Një mundësi e shkëlqyer’ për të shkëmbyer mendime kundër krimit të organizuar.
Vetëm pak ditë pas marrjes zyrtarisht të detyrës, ambasadorja Yuri Kim ka shkuar sot në dyert e Prokurorisë së Posaçme, ku është takuar me prokuro...
Rama në Parlament: ‘KÇK ka gjunjëzuar shtetin dhe ka favorizuar të paligjshmit!’.
Kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë sot në parlament ku nisur nga tragjedia e 26 nëntorit foli edhe për abuzimin e ndërtuesve me leje...
Parlamenti Evropian i jep OK final që Britania të largohet nga BE të Premten.
29 janar (UPI) - Afro katër vjet pasi britanikët votuan të largohen nga Bashkimi Evropian, anëtarët e Parlamentit Evropian të Mërkurën dhanë mirat...
Fjalimi final i Nigel Farage në BE: Mbyllet mikrofoni, ndërsa ai valëvit flamurin e Mbretërisë së Bashkuar në fitore.
Nga: OLIVER JJ LANE Udhëheqësi i Brexit, Nigel Farage mbajti fjalimin e tij të fundit në Parlamentin Evropian të Mërkurën, ku ai e quajti Brexi...
‘Ligji Anti Shpifje’/ Kuvendi shtyn shqyrtimin e dekretit të Presidentit, pritet ‘Venecia’
Kuvendi ka tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive, pasi Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë ‘Paketën Antishpifj...
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim takoi sot Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela
Ajo premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga SHBA për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi. Statusi në twitter...
Shqipëria strehon muxhahedinët / Rama në Bruksel: ‘Është pjesë e traditës sonë kombëtare, ishim shtëpi e sigurt për hebrenjtë!’
Gjatë një konference në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg i cili e ka përshëndetur vendosjen e linjës ajrore Prisht...
Faqja 20 prej 363« E para...10...1819202122...304050...E fundit »