Liderja e populistëve gjermanë thotë se ‘ ‘Margaret Thatcher është modeli i rolit tim’.
Alice Weidel,  bashkë- lider e të ashtuquajturve populistë të Partisë anti- emigracion masiv Alternative For Germany (AfD) ka folur rreth frymëzim...
Theresa May mund të bjerë për shkak të skandaleve seksuale në Westminister
Theresa May ka frikë se skandali seksual i Westminster mund ta detyrojë për një rikompozim urgjent të qeverisë. Në Parlamentin Britanik është p...
Qeveria spanjolle heq autonominë e Katalonjës. Lideri Catalan bën thirrje për “kundërshtim demokratik”
Lideri i shkarkuar Catalan, Carles Puigdemont ka bërë thirrje për “opozitë demokratike” kundër pushtetit direkt nga Madridi mbi Katalonjën. Ai ...
IMUNITETI I DEPUTETIT SAIMIR TAHIRI MBROHET NGA SOCIALISTËT NË KUVEND
Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Me 75 vota pro e 60 kundër, kuvendi...
KUVENDI: TË GJITHË NË TENSION, SI ATA ‘KUNDËR’, MË SHUMË ATA ‘PRO- KRIMIT’.
(FOTO: Çast paniku në sallën e Kuvendit mes zotit Rama dhe zotit Ruçi)/ Nga: VERITAS/ Ka nisur seanca plenare e Kuvendit ku do të vendoset mbi imu...
Orbán i Hungarisë: BE po zbaton planin e Soros për përmbytjen e kontinentit me emigrantë nga bota e tretë.
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ia plasi në fytyrë Bashkimit Europian pse po adopton ndryshime në sistemin e azlit në bllokun BE. Qeveria e...
Kur flet prokurori, politika hesht, por politika po i thotë prokurorit “hesht!”- ka thënë Prokurori i Përgjithshëm Llalla.
Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla gjatë fjalës së tij në një seminar me temë “Lufta ndaj narkotikëve” në një panel me zyrtarë të ministris...
Kryeministri Çek, Babis, ose “Trumpi Çek” kërkon aleatë në Europën Qendrore.
Kryeministri Çek i emëruar,  Andrej Babiš, i njohur si “Trumpi Çek’ ka thënë se ka nevojë për aleatë të Europës Qendrore për luftën kundër emigrac...
Dy rajonet më të pasura në Itali, Lombardi dhe Veneto, kërkojnë më shumë autonomi.
Votuesit në zonat e pasura të Veriut Italian, Lombardi dhe Veneto knë vendosur të dielën që të kërkojnë më shumë autonomi nga Roma, duke iu përmba...
Basha thotë se ‘vendi është në krizë’ dhe se ‘jemi në kontakt me qytetarët’
Kryetari i Partisë Demokratike ka folur mbi zhvillimet e fundit në arenën e maxhorancës ku po mbrohet Saimir Tahiri ‘duke shkelur Kushtetutën’. ...
Faqja 260 prej 361« E para...102030...258259260261262...270280290...E fundit »