Koncesion i Kuvendit ndaj Metës: Në krye të KLD vihet bashkëpunëtori i Monikës
Me 108 vota pro, Arben Shehu është zgjedhur kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit, i propozuar nga presidenti Ilir Meta. Menjëherë p...
Kuvendi, Rama: ‘Listat të hapura? Forcat çlirimtare jashtë Kuvendit nuk kanë tagër’
Kryeministri Rama i ka kthyer përgjigje të prerë Partisë Demokratike, që mes një kërkese i drejtohej Kuvendit të Shqipërisë të miratonte Kodin Zgj...
Dështon Samiti i Parisit, Hoti s’e pranon thirrjen e Macronit
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, duket se ka vendosur mos të shkojë në Paris, samit i perfolur per here te pare  më 10 qershor  ne Paris. ...
Operacioni që prangosi 37/ Ambasadorja Kim: Urime SPAK, vijoni me punën e jepni më shumë rezultate
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me operacionin mes SPAK dhe anti-mafias italiane...
Rama: Do ta tërheq zyrtarisht padinë për shpifje ndaj Ramushit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se do ta tërheq edhe zyrtarisht padinë për shpifje që ka bërë kundër ish-kryeministrit, Ramush Harad...
Mega operacioni italo-shqiptar/ De Raho: Operacioni më i madh i përbashkët! Kraja: Do hetohen zyrtarë shqiptarë…
Kreu i Antimafias italiane Federico Cafiero De Raho ka drejtuar një konferencë të mbajtur online, mes drejtuesve të policisë dhe prokurorisë s...
Dështimi i pritshëm i Samitit të Parisit, si hakmarrje amerikane
Koment/ Diplomatë, gazetarë dhe ekspertë të gjeopolitikës kanë reaguar këto ditë pas publikimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovës, Has...
Zgjimi i Mesjetës
Frrok Çupi Na mbyllën- më në fund, si delen e zezë. Pak më parë na akuzuan, përmes një prokurori, si ‘gjaku i prishur në Ballkan’ apo lloji njerëzo...
Përçahet BE, Greqia hap kufijtë me Shqipërinë në 1 korrik.
Greqia ka konfirmuar se do të hapë kufijtë me Shqipërinë, edhe pse BE ku ben pjese edhe shteti helen, ka vendosur te mbylle kufijte per Shqiperine...
Takimi Kim- Ruçi: Brenda 2020 Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë
Ambasadorja amerikane ne vendin tone, Yuri Kim ka zhvilluar sot nje takim pune me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Ambasadorja i ka shkuar Ru...
Faqja 3 prej 38212345...102030...E fundit »