Tërmeti/ Soreca: BE do të ndihmojë Shqipërinë për t’u rindërtuar
Ambasadori Luiggi Soreca në një konferencë për shtyp ka folur për situatën pas tërmetit në vend. “Dhimbja juaj është edhe dhimbja jonë”, tha So...
BE: Ja tre fazat që po ndjekim për mbylljen e plagës së tërmetit në Shqipëri/ Soreca.
I dërguari i Komisionit të Këshillit të Evropës në Shqipëri, Luiggi Soreca, sot ka njoftuar mbi hapat që do të ndjekë BE për shërimin e plagëve të...
Inxhinieri: ‘Sot nuk ka më vullnetarë; kam ardhur të marr detyrën, zoti gjeneral!’
Gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, fjalën e mori edhe inxhinieri Arben Meçe, i cili u ndal te dëmet e shkaktuara dhe te përgjeg...
PSE JEP DORËHEQJEN VALBONA SAKO?
  Koment/ Valbona Sako, deri më sot ishte kryetare e Bashkisë në Durrës, e zgjedhur në 30 qershor. Por, zonja Sako ka dhënë dorëheqjen ...
Rama e ftoi në tryezë/ Basha: ‘S’është koha as për politikë as për propagandë’.
-U bëj apel forcave opozitare të ulemi pa humbur kohë në tryezë për të dëgjuar idetë dhe propozimet e tyre konkrete, ka shkruar kryeministri Rama-...
Mbledhje e Jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave para 5 orësh; çfarë vendosi:
  Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mengjesit të të shtunës, 30 Nëntor, ndër të tjera merren këto vendime: Të gjitha familjet e viktimave...
Macron po sponsorizon terrorizmin!- thotë Turqia.
(Ministri i Jashtem i Turqise,  Mevlut Cavusoglu dha pergjigje te forte ndaj komenteve te zotit Macron) Ministri i Jashtëm i Turqisë ka akuzuar...
Kryeministri Rama: ‘Ju lutem mos dërgoni më ndihma. ’.
“Ju lutem mos dërgoni më ndihma ushqimore dhe rroba”, shkruan kryeministri i vendit, Edi Rama në rrjetin social “Facebook”. Duke i falënderuar ...
Tërmeti, kryeministri Rama shpall gjendjen e jashtëzakonshme
Kryeministri Rama doli në një konferencë live ku foli për të rejat më të fundit, ai njoftoi shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Rama: G...
Kryeministri Edi Rama: ‘Plaga e madhe e sotme do të na bëjë më të fortë nesër!’
Kryeministri Edi Rama iu drejtua popullit shqiptar me anë të një videoje të postuar në rrjetet sociale, duke shprehur ngushëllime për familjarët e...
Faqja 3 prej 32712345...102030...E fundit »