Theresa May kërcënon kombin: “Pranoni Brexit-in tim, ose nuk ka fare Brexit”.
Kryeministrja Theresa May, pasi bëri kaq shumë sanksione ndaj BE, ka zbuluar një “vendim të çeliktë, duke paralajmëruar vendin që të pranojë Brexi...
KPK shkarkon Gani Dizdarin, gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese, kryesisht për nipin
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdarin, i cili është nje nga dy ...
Salvini: “Diciotti?… Asnjë konfrontim, por do vazhdoj drejt…”.
13 korrik 2018: Pas ndërhyrjes së Sergio Mattarella në favor të zbarkimit të emigrantëve nga anija Diciotti, Matteo Salvini rindërton faktet si...
‘Mbreti Diell është kthyer në Pallat’, shkruan media. Macron me mega- festa dhe mega- shpenzime.
Presidenti i Francës, i kritikuar për "shpenzime të çmendura" bie në sondazhet në vend Nga: Fabio Franchini Pesëqind mijë euro për serviset ...
PD e LSI kërkojnë ‘ndershmërinë’ e përgjimit të tyre. Sot kallëzuan penalisht kryeministrin Rama.
Kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të opozitës, PD- LSI kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj krye...
Një anëtar i Parlamentit Europian dërgohet në gjyq se ka spiunuar në favor të Rusisë.
Gjykimi në shkallën e parë i Bela Kovacs në Gjykatën Rajonale të Budapestit është mbyllur për publikun për shkak të natyrës së klasifikuar të çësh...
Silvio Berluskoni, plani për t’u kthyer ‘menjëherë’ në Parlament. Kush do t’ia japë vendin
  Silvio Berluskoni është kthyer të përkëdhelë idenë e kthimit në Parlament, veçanërisht tani që Gjykata e Mbikëqyrjes së Milanos ka dhënë dritën j...
Gjykatësi i Gjykatës së Lartë, Thanza, del i dënuar për vjedhje në Itali
Në kuadrin e Vettingut për gjyqtarët, sot ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në KPK për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Than...
Cili është ‘engjëll‘ e cili ‘dragoi’ në aferën e 3.4 milionë euro?. Basha e Balla sot para Gjykatës.
Sot në orën 13:00 Gjykata e Krimeve të Rënda ka thirrur për t’u përballur kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla dhe kryedemokratin, Lulzim Basha...
Jep dorëheqjen Boris Johnson, ministër i Jashtëm i Britanisë
Boris Johnson hka dhënë dorëheqjen si Sekretar i Jashtëm i Britanisë mes krizës në rritje politike mbi strategjinë e Breexit në Britani. Ai ësh...
Faqja 30 prej 176« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »