Rama reagon për Teatrin me fjalët e aktores Bulku: ‘Është turp të punosh aty.., unë dua të ndërtohet një Teatër’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot për të tretën herë në lidhje me Teatrin Kombëtar. Këtë herë Rama ka zgjedhur të publikojë shkrimin e a...
Përgjegjësia politike dhe penale e presidentit.
Nga: Prof. Dr. Svetomir Shkariq Presidenti i Republikës ka përgjegjësi politike dhe penale për veprimet e parashikuara në Kushtetutë. Përgjigje...
Toyota Yaris/ Lulzim Basha, pas një orë e gjysmë në Krimet e Rënda, thotë se ‘dha informacion më shumë’.
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku dëshmoi për 1 orë e 30 minuta, tha se iu ka dorëzuar më shumë prova pr...
Pse Basha mungon në protestën e Teatrit? Nesër që në mëngjes duhet të jetë në Prokurori.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thirrur për tu paraqitur në prokurori nesër që në orën 09:00, për të dëshmuar në lidhje me dosj...
Kuvendi i kërkon opinion Komisionit të Venecias mbi shkarkimin e Metës; ja 8 kërkesat.
Kuvendi i kërkon Komisionit Europian për Demokraci Përmes Ligjit (Komisioni i Venecias) opinion për 8 pyetje në lidhje me detyrat e kompetencat e ...
Gjykata Kushtetuese ka në dorë dy çështje gjyqësore, gjithsej.
KOMENT/ Ndërsa Gjykatat e shkallëve të ulëta të sistemit gjyqësor kanë mijëra çështje të pa gjykuara, ndryshe ndodh me Gjykatën Kushtetuese. Edhe ...
Gjykata e Tiranës ‘i jep’ Erion Veliajt mandatin e kryetarit të qytetit
Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e kryebashkiaku të kryeqytetit duke njohur ligjërisht edhe mandatin e tij të dytë. Vendimi u shpall nga gjyq...
Basha sapo zgjidhi çështjen e ‘Teatrit’ u largua sepse kishte ‘drekë me diplomatë’.
Kryetari i Partisë Demokratike, kur erdhi për të mbrojtur Teatrin nga shembja, në mes të disa aktivistëve politik dhe dy tre aktorëve, nuk kishte ...
Teatri i fundit në Teatrin politik Kombëtar
Koment/ Ndërtimi i një Teatri të ri në vend të selisë 70 vjeçare të Teatrit Kombëtar, tashmë është kthyer në ‘legjendë politike’ e emërtuar ‘sh...
Rama: ‘Dua paqe politike, natyrisht, Drejtësia nuk negociohet, e vetmja!’
Kryeministri Rama, ka dhënë një mesazh për marrëveshjen me kundërshtarët politi, që nga Asambleja Kombëtare e PS-së, e cila i zhvilloi punimet sot...
Faqja 30 prej 305« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »