Shkelet edhe zakoni kanunor: U zihet pritë dhe goditen dy gra në Pukë, kryetarja e LSI dhe kryetarja e Gruas e LSI.
Më në  fund thyhet edhe zakoni kanunor mijëra vjeçar i malësive të Shqipërisë që nuk lejon t'u zihet pritë grave dhe as të 'preken' gratë. Ka ndod...
Zjarr në pyjet e Portugalisë, 61 të vdekur
Një tragjedi e vërtetë është shkaktuar nga zjarri në pyjet e Portugalisë që ka rënë sot në mëngjes në Petrogada France, 50 km në juglindje të Coim...
Europianët duan qeveri kombëtare, jo BE, që të vendosin mbi emigracionin.
Popujt në Europë, në mënyrë dërmuese kundërshtojnë Bashkimin Europian (BE) që të trajtojë krizën e emigrantëve, dhe duan qeveri kombëtare për të t...
Kuvendi miraton listën prej 27 vetë në komisionet e Vetting-ut
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar listën e paraqitur me 27 kandidatë të përzgjedhur për tre komisionet e Vetingut. Lista u miratua me një votim ...
Majlinda Bregu e PD: ‘Beteja sapo ka filluar…’ brenda PD
Demokratja Majlinda Bregu  tha se beteja sapo ka filluar duke shtuar se nuk i vjen mirë që largohet nga parlamenti. Demokratja ka kujtuar fjalët e...
Patozi përplaset me Ramën jashtë Kuvendit: ‘Ti ike nga PD kur … Top Channel’.
Deputeti i PD-së, Astrit Patozi është përplasur sot me kryeministrin Rama pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament, ku u votuan listat e emërim...
Javën e fundit po përmenden ‘armët’ për fushatën zgjedhore.
Nga L. Skiro Qysh nga ditët më stresuese ‘të Çadrës’, nuk ishte përmendur më fjala ‘luftë’, as ‘revolucion’ as ‘armatosje’. Zhvillimet e qeta t...
Thirrja për policinë, tërhiqet Rama: Gabimi mbetet i imi
Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter, ka kërkuar ndjesë dhe është tërhequr nga qëndrimi mbi thirrjen që dje i bëri policisë, që pas...
Majko: Rama e kaloi cakun me deklaratën për “policët në fushatë për PS”
Deputeti i Partisë Socialiste Pandeli Majko ka mbështetur deklaratën e Ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj për Policinë e Shtetit dhe është përp...
LSI i quan ‘Gardistë të Kuq” ata që heqin nga puna pjesëtarët e mitingut të djeshëm.
Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka dalë sot para medias për të denoncuar faktin se zyrtarët e zgjedhur nga LSI-ja po hiqen nga puna nga ata që i ...
Faqja 304 prej 373« E para...102030...302303304305306...310320330...E fundit »