Takimi Kim- Ruçi: Brenda 2020 Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë
Ambasadorja amerikane ne vendin tone, Yuri Kim ka zhvilluar sot nje takim pune me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Ambasadorja i ka shkuar Ru...
Dialektika e parlamentit “Ruci”
Nga: Bujar Xhaferi Nuk besoj te gjendet ndonje grupim, apo bashkim frymoresh njerzor, apo thjesht trupash te levizshem, pa shpirt, pa ego, pa...
Cakaj në Uashington, takon Reeker dhe Palmer: SHBA-Shqipëri, marrëdhënie të një rëndësie të patjetërsueshme
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Uashington ka zhvilluar takime edhe me Ndihmës Sekretarin e Sht...
Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit/ Rama: Një fletërrufe e revolucionit kinez, baltë mbi Kosovën e shqiptarinë!
  Kryeministri Edi Rama ashtu siç e kishte paralajmëruar bëri reagimin e tij në lidhje me aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit.  Duke e cilë...
Rama duartrokitet në Kuvend: Lexoj fletërrufen dhe them o Zot! Vazhdon me sukses viktimizimi i Serbisë
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk kanë nevojë për mbështetje politik...
“Mund të mos u vijë përshtat shumë miqve të mëdhenj”/ Rama: Thaçi dhe Veseli, në anën e drejtë të historisë
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk kanë nevojë për mbështetje politik...
Gjykata e mbështetur nga BE shkatërron planin e SHBA për samitin e Kosovës
  Nga ANDREW RETTMAN dhe EKREM KRASNIQI BRUKSEL, sot, 07:04 Një gjykatë e krimeve të luftës të mbështetur nga BE ka stigmatizuar pub...
Ilir Meta, mes Komisionit të Venecias dhe një historie me sovjetikët
Nga Ardit Rada Për të shpëtuar mijëra banorë të Leningradit, sovjetikët tentuan të përdorin kalimin përmes liqenit Ladoga. Përmasat e tij janë ...
Rama me tone të lartë: ‘Basha dhe Peço Vasili të ndalin sulmet ndaj nesh, se për atë Zot…!’.
Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot kërkesave të opozitës parlamentare për ndryshime në sistemin zgjedhor. Ai tha se deputetët nuk duhet të harr...
Rama flet për Reformën Zgjedhore: Marrëveshja do shkojë në parlament, përtej asaj opozita nuk ka asnjë të drejtë
Gjatë prezantimit të kryenegociatorit për Zhvillimim e Negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi në Ministrinë për Evropën dhe...
Faqja 4 prej 382« E para...23456...102030...E fundit »