Lideri i AfD, Alexander Gauland: “Euro, emigrantët dhe Merkel do të vrasin Evropën”
Nga Pietro Senaldi/ Tjetër përveç Savones, nëse ndonjëherë do të jetë fundi i euros, ajo do të kalojë për Aleksandër Gaulandin, themeluesin dhe...
Madamë Heshtja: Federica Mogherini “bën dëme…, pse qeveria duhet ta dërgojë në shtëpi”
  Nga Paolo Becchi e Giuseppe Palma/ Përveç sloganeve, në katër vite me të vërtetë ka bërë shumë pak. Po flasim për Federica Mogheri...
Viktor Orban e Benjamin Netanjahu – Bota e burrave të fuqishëm.
  Nga: Norbert Mappes-Niediek*. Pikërisht Hungaria e pikërisht Izraeli: Kush mendonte se i njeh koordinatat e politikës botërore, mund të vetëm të h...
Rovena Gashi, prokurore ‘armike’, nuk e kalon Vettingun; humb edhe punën. VIDEO
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit përfundoi seancën për subjektin e vlerësimit të Rovena Gashit, prokurore në Prokurorinë e Përgjithshme. GAshi ë...
Zaganjori i ‘mbijeton’ Vettingut, rikonfirmohet në krye të Gjykatës së Lartë
Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori ka kaluar me sukses procesin e vettingut duke u rikonfirmuar në detyrë. Komisioni i Pavarur i K...
Cili është Pablo Casado që zëvendësoi Mariano Rajoy
Tridhjeteshtatëvjeçari Casado, përcaktuar nga shtypi i  majte si ultra-katolik, ka premtuar një rinovim të përgjithshëm të partisë dhe është rrënj...
Merkel: Takimet mes Trump dhe Putin do të jenë “Normal”.
(AP) — Kancelarja gjermane, Angela Merkel thotë se takimet mes presidentëve: të Shteteve të Bashkuara dhe të Rusisë, do të jenë ‘normal” përsëri....
Vetting/ Zaganjori ‘i pastër’, por…. Kjo ‘por’ mund të rrëzojë kryetarin e Gjykatës së Lartë
Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori është përballur me procesin e Vettingut. Zaganjori ka marrë pjesë në seancën dëgjimore të zhvillua...
Bashkimi Evropian dhe masoneria, dosja sekrete: “Brukseli është plot me ta, çfarë bëjnë në të vërtetë”
Nga: Mario Bernardi Guardi Aldo A. Mola, historian dhe eseist, ka botuar vepra mbi ‘Partito d’Azione’, mbi ‘Risorgimento’, mbi unifikimin kombë...
Pjetër Arbnori para Kuvendit. Politikanët fshehin autorin e veprës dhe vetë Pjetrin.
Nga: L. Skiro/ Prej sot, në lulishten e godinës së Kuvendit të Shqipërisë do të qëndrojë busti i ish-kryetarit të Parlamentit, Pjetër Arbnori....
Faqja 4 prej 151« E para...23456...102030...E fundit »