Presidenti Rus, Putin, uron presidentin Meta për Pavarësinë
Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta për ditën e Pavarësinë së Shqipërisë. ‘I nderuar zoti President, ...
Një demokrat i hedhur pranohet në ‘oborrin’ e shtetit. Bode në Mbikëqyrjen e BSH
Një nga ish- ministrat jetë gjatë të PD, Ritvan Bode, është hedhur jashtë PD gjatë zgjedhjeve parlamentare të kaluara. Ai ishte ministër i Financa...
Presidenti, edhe pa dëshirën e tij, i vë përpara ‘ungjillin’ e betimit ministrit Lleshaj.
Me fytyrë të ngrysur dhe në distancë, por megjithatë presidenti Meta e ka kryer ceremoninë e betimit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. As...
Presidenti Meta i heq gradën gjeneralit Sander Lleshaj. Hapet rruga për dekretimin si ministër.
Zyra e Presidentit njofton se Presidenti Meta ka vendosur që të heqë gradën e gjeneralit Sandër Lleshaj, si kusht për të pajtguar me kushtetutën d...
SHBA kërkon që të mos politizohet figura e Ministrit të Brendshëm; duket si ‘vijë e kuqe’ ndaj Presidentit.
( FOTO: Leyla Moses-Ones, e ngarkuar me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë)/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës këmbëngulin në nevojën e një Minis...
Një deputete e PE shpallet ‘non- grata’ në Shqipëri
Shqipëri ka shpallur sot si person të padëshirueshëm eurodeputeten qipriote, Eleni Theocarus për nxitje të urrejtjes dhe pretendimeve teritoriale....
Kuvendi do të mblidhet në seancë ‘speciale’; shkarkohet Xhafaj i shkarkuar, Lleshi -ministër plotësues.
Kuvendi ka njoftuar deputetët për një seancë speciale me objekt ‘shkarkimin’ e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Minsitri Xhafaj ka paraqitur ...
Në pritje të Godosë!…Presidenti Meta ‘nuk bindet’ për kandidaturën e Lleshit si ministër
Shënim nga VERITAS “Në pritje të Godosë”, kështu iste kjo javë që mund të quhet edhe ‘në pritje të Lleshit”. Sandër Lleshi, një gjeneral në rez...
Presidenti qartëson ‘afatin për ministrin e ri”, ‘skadon sonte në mesnatë’.
Skadon sonte në mesnatë afati kushtetues që presidenti i Republikës të dekretojë ministrin e ri të brendshëm, njofton zyra e presidentit. Sipas Pr...
Ministri i ri i Brendshëm/ Skadon afati, presidenti Meta nuk ka vendim për Lleshin
Nga: Zeri i Amerikës/ Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta tha të premten në mbrëmje se ende nuk ka marrë një vendim për të dekretuar ministrin e ...
Faqja 17 prej 31« E para...10...1516171819...30...E fundit »