Meta bën krizë cubërie anarkike; duhet rrëzuar një orë e më parë.
  Nga: Spartak Ngjela/ Ja kriza që dëshiron të krijojë Ilir Meta duke anuluar ditën e zgjedhjeve, por pa caktuar një ditë tjetër. Ky ësh...
Spiropali: Të enjten nis shkarkimi nga detyra i presidentit Meta, në 30 qershor- zgjedhje
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka deklaruar se ditën e enjte në Parlament, mazhoranca do të zhvillojë një de...
Shkarkimi i presidentit Meta: Të enjten, në seancën parlamentare, nis procedura.
Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur që në seancën parlamentare më të afërt të nisë procedurën për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ili...
Çfarë na ishte konferenca e orës 8!? Meta tha atë që ka thënë, se presidenti e ka caktuar datën e zgjedhjeve.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave, njoftuar për në orën 8,  për të folur për vendimin e tij për të shfuqizuar dekretin pë...
Meta në panik, thërret konferencë ‘që pa zbardhur’. Pritet dorëheqja.
Presidenti Meta ka njoftuar se do të mbajë nesër një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Ky vendim vjen menjëherë pas shtyrjes së datës së z...
Ylli Manjani: ‘Meta nuk e kishte që në fillim vendin aty; tani ka humbur edhe veten… Ç’i ka bërë këtij vendi!’.
Ish- nënkryetar i LSI dhe ministër i Drejtësisë i dërguar nga Meta në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, duket se është në një mendje me kryeministr...
PS, gati të shkarkojë Metën, Gramoz Ruçi kryetar shteti deri në shtator
Mazhoranca i ka numrat për të shkarkuar Metën dhe heshtja nga ana e partnerëve tanë ndërkombëtarë, SHBA dhe BE do të jetë dhe mënyra e aprovimit p...
Edhe Balla, nga Elbasani: ‘ Zgjedhjet nuk i luan topi e jo më Meta’.
Nga Elbasani ku zhvilloi një takim në kuadër të fushatës për zgjedhjet vendore, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla komentoi vendimi...
Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin e tij për zgjedhjet; e shtyn vendin drejt kaosit
Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të p...
Mathew Palmer: SHBA e dënon nxitjen e dhunës, dhuna është fyerje për popullin shqiptar
Intervista Pyetje: Për politikanët shqiptarë që mbështesin dhe promovojnë drejtpërdrejt apo tërthorazi dhunën gjatë protestave, a do të kenë...
Faqja 17 prej 43« E para...10...1516171819...3040...E fundit »