PËR KË FOLI DHE KË GEZOI MË SHUMË SOT DITMIR BUSHATI?
Nga: Astrit Patozi/ Edhe mua më pëlqeu fjala e Ditmir Bushatit sot në parlament, pavarësisht se e kam pasur dhe e kam kundërshtar politik. Sepse...
Rudina Hajdari: ‘Mes jush ka marrëveshje, ju mbani PD-në dhe PD mban PS-në’
Deputetja Rudina Hajdari ka marrë fjalën në parlament. Ajo e nisi fjalën e saj me kritika ndaj socialistit Damian Gjiknuri. “Doja të flisja për...
Ish deputetët padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për kohën që kanë munguar
( FOTO: Arkiv)/ I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar....
Rama: Opozita një grusht endacakësh, lëvizin nga Kuvendi tek ministria e Brendshme. Kërkojnë pushtetin me dhunë
Kryeministri Edi Rama tha sot në foltoren e Kuvendit  se opozita është kthyer në një grup endacakes që lëvizin nga Kuvendi tek ministria e Brendsh...
Ish- deputeti Salianji mohon gjysmë- vëllain, i dënuar në Itali
Ish-deputeti i PD Ervin Salianji ka mohuar dje live në emisionin Opinion vëllain e tij nga nëna. Ai ka debatuar me gazetarin Lorenc Vangjeli, i...
20 diplomatë shqiptarë që kryejnë detyrën në botë, shkarkohen nga detyra/ Ministri Cakaj
“Sot ndaj faktin se kam vendosur të shkëpus marrëdhënien me një pjesë të punonjësve që nuk përmbushin as kushtet ligjore dhe as minimale profesion...
Prapë sot protestë, prapë sot deputetë të rinj në Parlament!
Tani u kthye në rit: Protestë jashë sallës së Parlamntit partitë e opozitës frymëzojnë militantët për të goditur Parlamentin, ndërsa brenda në sal...
Edhe tre deputetë të LSI do të betohen në seancën e parë të Kuvendit. Kuvendi bëhet me 96.
Betimi i tre deputetëve mund të kryhet nesër në seancën plenare të Kuvendit. Pritet që kolegët e tyre të LSI të kenë rrethuar selinë e Parlamentit...
I FUNDIT/ Ilir Meta, president: ‘Jam gati të sakrifikohem si Salvador Allende… Lë mandatin’ për krizën
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar nga Pogradeci ku ndodhet për një ditë pushimi ndryshe, se është gati ‘të lërë mandatin’ në lidhje m...
Kryetare e LRI Vlorë dhe kryetari i LSI Fier, tradhtojnë ‘nënën’
Paradite ka tradhtuar Partinë LSI vetw kryetari i grupit ‘parlamentar’ të këshillat të Qarkut Fier, Nimet Musai. Tradhton pasdite edhe kryetarj...
Faqja 19 prej 40« E para...10...1718192021...3040...E fundit »