Ministre Shahini për çështjen ‘Koni’: ‘Presidenti, haptazi në mbështetje të shkelësve të ligjit’
Nga: Besa Shahini, Ministre e Arsimit/ Jam e zhgënjyer me vendimin e Presidentit të Republikës për të refuzuar shkarkimin e rektorit Koni! Për ...
Presidenti kthen në detyrë rektorin e Universitetit, Koni, të shkarkuar nga Ministria.
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Arsimit, Sporteve dhe Rinisë për shkarimin e Mynyr Konit si rektor i Un...
President Meta ysht partitë e vogla që të ‘regjistrohen në zgjedhje’.
Presidenca ka zbardhur takimin e zhvilluar sot mes kreut të shtetit dhe kryetarëve të partive politike të Grupimit të Qendrës së Djathtë, “Pres...
Rama: S’ka filxhan që e përmbys fatin e zgjedhjeve!
( FOTO:  Arkiv) Kryeministri Rama, nga Shkodra,  në kuadër të turit “Bashkia që duam” ka folur për situatën politike në vend, si braktisja e pa...
Rama: Mbi zgjedhjet e 30 qershorit nuk vihet pikëpyetje; opozita u vetëshkatërrua
Vendimin e opozitës, për të mos hyrë në zgjedhje, kryeministri Rama e ka cilësuar si shkatërrim për opozitën dhe se ka bërë hapa mbrapsht. Ai tha ...
Rudina Hajdari: Koalicion për të mos hyrë në zgjedhje? Fatalitet politik.
Deputetja dhe kryetarja e grupit parlamentar demokratik, Rudina Hajdari ka reaguar pas marrëveshjes mes partive për të mos marrë pjesë në zgjedhje...
‘PD, moj!, larot ta përmbysnë djalin!’. Ia shajnë ‘kriminel’ Heroin e Demokracisë, por PD nuk reagon.
Frrok Çupi/ Pse ‘Veritas’ heshti prej më shumë se 24 orë pasi Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari e quajtën publikisht ‘kriminel’?. Heshti pse p...
PD nxiton pas krijimit të Bindjes Demokratike; mbledhje me aleatët nesër që pa gdhirë.
Pasi ka mësuar se po krijohet Bindja Demokratike, një parti kundër establishmentit dhe pro- demokracisë, PD ka lëshaur alarmin: Nesër që në mëngje...
Dy muaj pas rebelimit, PD dhe LSI kthehen në ‘parti parlamentare’
Sot është zyrtarizuar në Kuvend opozita në grupe parlamentare. PD dhe LSI kanë formuar grupet parlamentare dhe lanë zgjedhur liderët. Në fillim...
Erion Piciri i PD: ‘Pse kërkova mandatin e deputetit pas rebelimit të PD?!
Erion Piciri, ka dorëzuar formularin te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për t’u futur në Kuvend. Për këtë vendim ka reaguar vetë Piciri përmes një...
Faqja 24 prej 47« E para...10...2223242526...3040...E fundit »