Millard në zyrën e Metës: Hera e parë që një zyrtar i lartë i DASH troket fillimisht në derën e presidentit.
Zyrtarja e lartë e Departamentit të Shtetit, Millard, me të arritur në Tiranë, ka trokitur të parën derën e presidentit të Republikës, Ilir Meta....
Debati ‘pa bukë’, por ‘me teatër’, ka nisur rrugëtimin e dytë
Rrugëtimi i parë i debatit politik mbi shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një Teatri të ri, zuri gati gjysmën e parë të vitit ...
Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit të Republikës mbi tatimin dhe të ardhurat.
Kuvendi ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës, Ilir Meta për  tatimin mbi të ardhurat, ndersa ka miratuar ligjin për dëmshpërblimet për ...
Kuvendi mblidhet në Tiranë, opozita në Shkodër, debati në ajër.
Sot është mbledhur në Tiranë Kuvendi i Shqipërisë, në sesionin e parë të vjeshtës, pas pushimeve të Gushtit. Pritej debat shumë i fortë në Kuvend ...
Miratohet ligji për Teatrin, edhe pse Teatri u kthye në ‘ kauzë’ politike
Me 75 vota pro u miratua në parim ligji për Teatrin Kombëtar, pavarësisht protestave të shumta të opozitës në sallë dhe artistëve e shoqërisë civi...
Kush shpifi e kush i solli eurot? Gjyqi Balla- Basha, në 10 Korrik
Për kapjen e makinave ”Toyota Yaris” me 3.4 mln euro në portin e Durrësit, kreu i PD-së Lulzim Basha akuzoi si garant kreun e grupit parlamentar t...
Kuvendi ndërpret seancën, kërkohen Rama dhe ‘Europa’. FOTO- VIDEO
Kuvendi nis seancën parlamentare. PD ka kërkuar debat lidhur me vendimin e BE-së për negociatat me Shqipërinë. Basha thotë se nuk do të pranojë...
Presidenti i Republikës nuk vë alarmin: “Prisni, ka ditë nesër!”, thotë një fjalë e popullit
Pas vendimit të BE-së për të hapur negociatat me Shqipërinë në qershorin e 2019, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta deklaron se konkluzionet duhen...
Bundestag/ DU/CSU e SPD: Mbështeje me kushte hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me BE
Grupet parlamentare të partive të koalicionit CDU/CSU e SPD kanë formuluar qëndrimin ndaj një nisjeje të negociatave të anëtarësimit në BE me Shqi...
Seanca plenare e Kuvendit mbyllet sapo fillon; Basha njofton në emër të Gjermanisë se ‘nuk ka negociata’.
Seanca parlamentare ka nisur ashtu si edhe javët e tjera me një fjalë të liderit të opozitës Lulzim Basha, i cili ka deklaruar se Gjermania nuk do...
Faqja 24 prej 37« E para...10...2223242526...30...E fundit »