Seanca në Kuvend: Sapo nis puna, ndërpritet; tension mes palëve
Pak pasi ka nisur, është ndërprerë serish seanca parlamentare. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi nuk ka lejuar kreun e grupit parlamentar të PD-së, ...
I fundit: Opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit, Ruçi: “Ulu poshtë, zoti Basha” dhe ndërpret seancën. VIDEO
Seanca parlamentare -e para e këtij sesioni dimëror, është mbyllur në shenjë ‘sigurie’. Deputetët e opozitës dolën në foltore duke bllokuar kështu...
PD kërkon një dorëheqje të paqartë.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Spaho, në mbledhjen e sotme të Konferencës së kryetarëve në Kuvend, ka kërkuar dorëheqjen e...
KQZ u heq mandatin dy deputetëve ‘të inkriminuar’
Pas rreth dy orë  diskutime në mbledhjen e KQZ, që nisi sot në ora 13.00, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që deputetëve Rakipi (PDIU) d...
Politika: “No pasaran!” për te deputetët e dyshuar për krime!
Titulli i librit të njohur të shkrimtarit Petro Marko, “No pasaran’ ka ardhur nga gjuha spanjolle; autori mori pjesë në Luftën Civile të Spanjës 1...
I shikoni sa të fortë duken deputetët!? Por në fakt janë bërë duke vjedhur rraqe.
Shënim: Veritas/ Të dy deputetët e Kuvendit, për të cilët Prokuroria e Përgjithshme kërkon heqjen e mandateve, kur i shikon në fort të kallin frikë...
Dy deputetë “shkurorëzohen”. Mendoheshin si kriminelë të mëdhenj, po ishin hajdutë xhepash.
Dy deputetët e Kuvendit që u kërkohet të lënë mandatet janë Aqif Rakipi i PDIU dhe Gledion Rahovica i LSI. Prokuroria i kërkoi KQZ ndërprerjen ...
Byroja e Kuvendit përjashton 7 deputetë të opozitës.
Byroja e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të PS-së, për përjashtimin nga Kuvendi të 7 deputetëve të opozitës. Ven...
Tani është dimër, ftohtë; nuk digjen mandatet!
Nga: L. Skiro/ Në fakt duhej të kishte ndodhur e kundërta: Sot , në të ftohtë, duheshin djegur mandatet e deputetëve, sepse të paktën do të vlenin ...
Konflikt në Kuvend, garda shtyn ish-kryeministrin Sali Berisha
Konflikt dhe përplasje në sallën e Kuvendit, pasi Garda e Republikës në mënyrë skandaloze ka penguar duke shtyrë ish-kryeministrin Sali Berisha. ...
Faqja 32 prej 40« E para...1020...3031323334...40...E fundit »