Opozita kërkon prova mbi “deputetët kriminelë”, por le një derë hapur…
Nga: L. Skiro Duket si një paradoks, por është realitet që një deputet i Kuvendit, nga radhët e PDIU në aleancë me qeverinë, Aqif Rakipi, sapo ...
Kuvendi ndërpret TV dhe seancën. Rama: Parlamenti me TV-në e vet, jo më 25 kamera në sallë.
Në sallën e mbledhejve plenare të Kuvendit, deri tani ka nisur dhe është mbyllur senca paramentare. Shkak ka qenë se maxhoranva ka vendosur të ndë...
Bie kërkesa e PD në paradhomën e Kuvendit. “Por ne inisitojmë!”, thotë Spaho i PD.
Partia Demokratike kishte dërguar në Kuvend një kërkesë për ‘referendumin e plehrave’ që do të thotë të ndalohet importimi i mbetjeve nga jashtë- ...
PD do vendosi për një ‘opozitë të fortë’, fillimisht amendamente në Kuvend.
Partia Demokratike ka mbledhur sot  grupin parlamentar, ku ka folur e vendosur mbi rolin në Reformën në Drejtësi. Burime brenda PD, bëjnë me di...
O deputet, o i pasur; ose të dyja! Disa deputetë heqin dorë nga biznesi.
Sipërmarrësit që u zgjodhën deputetë në zgjedhjet e fundit parlamentare tashmë po heqin dorë nga bizneset e tyre, ose po bëhen zotërues pasivë të ...
Gramoz Ruci ‘dhunon’ fjalën e Sali Berishës. Ekipi i PD, i zgjedhur nga Basha, nuk bëri zë.
Nga: Laert Skiro/ Ka qenë thuajse e rrallë që deputetit Sali Berisha  t’i mbyllin mikrofonin e foltores në Kuvend. Kur ishte president i republikës...
Basha flet me qverinë, por në fakt me të tijtë: ‘Revoltë popullore’, duke mbrojtur variantin e tij të vjedhjes së votave.
Basha tha në seancën e sotme parlamentare se brenda murreve të parlamentit mbahet peng vullneti i vjedhur dhe i tjetërsuar i shqiptarëve. “ Ref...
Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Kuvendit me 6 vota më shumë se ka PS. 3 vota nga PD
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur pasditen e kësaj të shtune, në seancën e dytë të legjislaturës së re, Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit. Zo...
Hapet seanca e parë e Kuvendit
Sapo është hapur seanca e parë e Kuvendit të republikës së Shqipërisë. Seancën e hapi deputeti Besnik Bare, i cili u rëndit më i moshuari mes d...
Ministrat deputetë do të mbeten edhe deputetë/ kryeministri
Ministrat e qeverisë “Rama 2” nuk do ta dorëzojnë mandatin e deputetit dhe si rrjedhojë, nuk ka deputetë të listës që do t’i zëvendësojnë ata. Kry...
Faqja 4 prej 9« E para...23456...E fundit »