Rama në Kuvend: Brenda majit hapim kufijtë e Shqipërisë, do nisë sezoni turistik. Nëse vjen një valë e dytë e COVID-19, do jetë më e rëndë
Brenda muajt Maj kufijtë e Shqipërisë do të hapen!. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit. Ai pohoi se vendi do të përg...
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, takohet me këshilltarët e Metës, por jo me Metën. Meta në aktin e fundit për të mos njohur Reformën në Drejtësi.
KOMENT -Presidenti Meta sot beri perpjekjen e fundit per te krijuar trazira ne vend, per te mbajtur anen e opozites dhe te protestave, per ...
Meta shmang SPAK, kërkon ndërkombëtarët si hetues për Teatrin
Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë.  Ta...
Meta mbledh trupin diplomatik, ambasadorja e SHBA nuk merr pjesë.
Koment/ Presidenti  i Republikes ka thirrur dje në Pallatin e Brigadave të gjithë ambasadorët më të rëndësishëm për të diskutuar në lidhje me she...
Ilir Meta muroset në murishte të Teatrit..!
  Shkruan Sokol Pepushaj Presidenti ynë i kapërcen logjikat e pritshmërive njerëzore, sa herë afrohen pranga për hajdutët. Arrogancë me...
Rokadë në opozitë/ Myslim Murrizi i zë vendin Rudina Hajdarit, merr postin e kreut të grupit
Edhe pse gjatë ditës, teksa zhvillohej seanca plenare e Kuvendit, u shkrua në media se ‘Rudina Hajdarin e zëvendësojnë në grupin opozitar’, kjo nu...
Kuvendi/ Miratohet shtyrja e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore deri më 23 qershor
Kuvendi ka miratuar në mbledhjen e sotme parlamentare shtyrjen e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, deri më datë 23 qershor. Me 91 pro, 5 kundër...
Edhe Meta pro- burgut. Miraton dekretin: “Në burg kush përhap me qëllim virusin”/
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, njofton se ka dekretuar ndryshimet në Kodin Penal, duke i vlerësuar ato si të nevojshme në këtë kohë të fatkeq...
Kuvend/ Miratohen 12 aktet normative për pandeminë, Rama: Po punojmë për hapjen e ekonomisë dhe të jetës.
Pas miratimit të 12 akteve normative për pandeminë në Kuvend, Rama foli jashtë sallës për gazetarët, duke u shprehur se tashmë është mbushur një b...
Rama: Shqipëria përballoi fazën e parë, projeksionet flisnin për 18 mijë të vdekur.
Në fjalën e tij në seancën e jashtëzakonshme kësaj të enjteje në Kuvend, Kryeministri Rama u shpreh se vendi ynë e ka kaluar me sukses fazën e par...
Faqja 4 prej 49« E para...23456...102030...E fundit »