Maxhoranca parlamentare miraton e vetme Vetting-un e gjyqësorit
Nga Laert Skiro/ Ligjin për Vettingun, që është verifikimi i çdo gjyqtari dhe prokurori në sistemin gjyqësor, e votuan 88 anëtarë të maxhorancë...
Berisha, deputeti më aktiv në Kuvend
    Statistikat e nxjerra nga Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.al mbi diskutimet parlamentare...
Po fillon një drekë misterioze për “qeverinë teknike”
Gjatë gjithë ditës së sotme është shkruar në mendiat On-line se do të zhvillohet një drekë me “armiqtë” e kryeministrit Rama për të ëorganizuar rr...
Meta: “Vettingu sipas afateve kushtesuese, deri më 11 Gusht nuk do të ketë seancë parlamentare”
  Nuk do te kete seance parlamentare deri me 11 gusht. Kryeyari i Kuvendit Ilir Meta qetesoi deputetet dhe njekohesisht ata qe prisnin cfa...
Ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94
Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. ...
Basha: Ngërçim e zgjidhim me Metën në Bruksel. I japim fund planit ogurzi të Edi Ramës
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri një propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, për të zgjidhur ngërçin për reformën në drejtësi. Basha tha se marrëveshja u arrit nga ekspertët gja...
Faqja 47 prej 47« E para...102030...4344454647