Basha, pas buzëqeshjeve në fushatë, iu tregon dhëmbët armiqve të Grupit për “Ringritjen” në PD
  Ndodhi ajo që pritej: Me gjithë demokracinë e ofruar me përulësi nga kryetari Basha gjatë zgjedhjeve që u konsideruan një ‘farsë’ në PD, tan...
Rex Tillerson ka telefonuar sot kryeministrin Rama. Çfarë u tha e çfarë do të thotë?
Zyra e Kryeministrit ka shpërndarë një informacion mbi “bisedën telefonike” mes zotit Rex Tillerson- sekretar i Shtetit i Shteteve të Bashkuara dh...
Politikë në të nxehtë 40 C. Përçarje në PDIU.
Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi i lëpihet kryetarit Idrizi. Herë e quan “më të mirin” e herë “pak dembel”- si ta kërkonte si ‘shumë dembel'. Por m...
Lëvizja për Ringritjen e PD, në shtator ‘Statuti shkarkon kryetarin humbës…”
Lëvizja, e krijuar nga ish-drejtues të lartë të Partisë Demokratike dhe ish-ministra të saj të lënë jashtë Parlamentit nga Lulzim Basha, paralajmë...
Kabineti “Rama 2” mund të jetë më i ngushti në histori.
Kabineti qeveritar 'Rama 2' pritet të ndryshojë rrënjësisht. Kryeministri paralajmëroi se numri i Ministrive dhe i Agjencive kryesore do të ulet n...
DUA T’I THEM ZOTIT BASHA…
Nga: Monika Kryemadhi/Fb/ "Vendimi i këshilltarëve të LSI për çmimin e ujit dhe ndërtimin e shkollave në Tiranë ishte qëndrimi dinjitoz i një f...
Akuzave të Bashës ‘për ujin’ u përgjigjet LSI: “Eej, është çorba e gëlltitur” thotë Vasili.
"Marrëveshja e turpit" e 18 majit, Basha - Rama, që shkatërroi zgjedhjet e 25 qershorit, vazhdoi edhe dje në bashkinë e Tiranës.". Kështu e gjykon...
Opozita që ‘futi ujë’ qysh ditën e parë
Nga Senat Antonio/Veritas.com.al/ Sot ka qenë dita e parë dhe kulmore që nga lënia e shpresës për pushtet në 25 qershor. Sot kryetari i PD, Bas...
Biseda në PD/ Basha: “Kërkojmë ndihmën e LSI për opozitë ‘pa pazar’”.
Kryetari i PD, zoti Basha, sot ka mbledhur grupin e deputetëve që u zgjodh më 25 qershor dhe ka shkëmbyer pyetje e përgjigje se si do të bëjnë kët...
Ilir Meta betohet si presiden i Republikës
Ilir Meta është betuar si President i ri i Republikës së Shqipërisë. Ai mbajti edhe një fjalë përpara deputetëve të pranishëm në sallë. Më pas Met...
Faqja 10 prej 24« E para...89101112...20...E fundit »