PROTESTA E OPOZITËS SOT NË ORA 12.00. BLLOKOHET TIRANA. KA RAPORTIME SE EDHE NË QYTETE TË TJERË KA BLLOKIME PËR TIRANË
(FOTO: Nisja nga Shkodra sot në mëngjes)/ Siç është njoftuar prej shumë ditësh, sot Opozita zhvillon një protestë nga mbarë vendi, me qendër në...
Kongresin e PS e hapi “financa” me premtimin për 220 mijë vende pune. Blushi: Kongres i papunësisë.
Kongresi i  Partisë Socialiste është mbledhur sot në Durrës. Ra në sy se Kongresin e hapi një ministër, pikërisht ministri i Financave Arben Ahmet...
Goditja e parë politike mbi shitësit e drogës te fëmijët. Basha që nga ‘Çadra’
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar shpërndarësit e kanabis sativës në vend, se në Republikën e Re do të ketë dënime shum...
PD nuk e ‘dorëzon’ protestën, veç e shtyn 6 ditë- në 13 Maj.
Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar, pas anulimit të protestës në Kavajë, do të zhvillojnë protestë masive në Tiranë. Krerët e koalicionit ...
Opozita nis Lëvizjen me moton “Të gjithë në Kavajë!”
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot para protestuesve në Tiranë,  ka bërë thirrje që ditën e diele në orën 11:00, q...
Rama thotë se kjo është ‘gjithë e gjithë’ oferta e qeverisë për zgjidhjen e krizës
Kryeministri Rama, i pyetur nga media se ’pas dështimit’ të bisedimeve, a do të ketë një raund tjetër bisedimesh, ai nuk ka mohuar ‘takime’ por ka...
Pse dështuan negociatat qeveri- opozitë? ‘Lobistët’ e blerë… Basha flet para protestuesve.
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, pasdite në ora 18.30, iu drejtua grupimit të protestës qytetare q ë prej 75 ditësh ndodhet në Çadrën e Lirisë- ...
SOT OPOZITA NIS RRUGËN E KTHIMIT PËR NË ZGJEDHJE
Frrok Çupi/ Ngjarjet e fundit, sigurisht intensive, po na çojnë drejt fundit të arsyetimit: Sot Opozita, me gjasat më të shumta, nis rrugën dre...
I FUNDIT: Tre deputetë të PD thyejnë ‘Çadrën’; kërkojnë të hyjnë në zgjedhje.
Tre deputetët e PD, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli dhe Eduard Selami janë shprehur kundër linjës së kryetarit të PD, Lulzim Basha për bojkotin e...
Pse bëri kaq ‘colpo’ takimi i pa shpallur i Mehdiut me Agaçin e Ramës?!
Sot paradite, paparacët kanë kapur zotin Fatmir Mehdiu- kryetar i PR dhe aleat i PD në protestë dhe në zgjedhje, në një bisedë kokë më kokë me Eng...
Faqja 10 prej 20« E para...89101112...20...E fundit »