Rama u takua sot me deputetët e ardhshëm; ja për çfarë i porositi.
Sot pasdite, te kompleksi i restauranteve 'Xibraku' është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryeministri i vendit Edi Rama me kandidatët për deputetë...
Ilir Meta, president i zgjedhur, flet si kryetar i Partisë: ‘LSI do të jetë surprizë’
Zoti Meta, para gazetarëve sot, u pyet rreth seancës së jashtëzakonshme parlamentare të të hënës. Ai tha se ‘Seanca do të mblidhet në momentin ...
Nëse nuk bindet Republika e vjetër, atëherë Republika e Re do ‘të marrë në dorë në të gjitha format dhe mënyrat’.
Nga: Lulzim Basha/ “Në këtë qëndresë që lindi nga 18 shkurtit, këtu lindi dhe ideja e Republikës së re, ku njëherë e përgjithmonë vendimmarrja ...
PROTESTA E OPOZITËS PËRFUNDON, POR MERR VENDIM SE ‘NUK KA TËRHEQJE’ DERI NË FITOREN E REPUBLIKËS
Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur në sheshin e lirisë është shprehur se nuk ka asnjë tërheqje, por do të qëndrojnë të gjithë në shesh deri në f...
PROTESTA E OPOZITËS SOT NË ORA 12.00. BLLOKOHET TIRANA. KA RAPORTIME SE EDHE NË QYTETE TË TJERË KA BLLOKIME PËR TIRANË
(FOTO: Nisja nga Shkodra sot në mëngjes)/ Siç është njoftuar prej shumë ditësh, sot Opozita zhvillon një protestë nga mbarë vendi, me qendër në...
Kongresin e PS e hapi “financa” me premtimin për 220 mijë vende pune. Blushi: Kongres i papunësisë.
Kongresi i  Partisë Socialiste është mbledhur sot në Durrës. Ra në sy se Kongresin e hapi një ministër, pikërisht ministri i Financave Arben Ahmet...
Goditja e parë politike mbi shitësit e drogës te fëmijët. Basha që nga ‘Çadra’
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar shpërndarësit e kanabis sativës në vend, se në Republikën e Re do të ketë dënime shum...
PD nuk e ‘dorëzon’ protestën, veç e shtyn 6 ditë- në 13 Maj.
Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar, pas anulimit të protestës në Kavajë, do të zhvillojnë protestë masive në Tiranë. Krerët e koalicionit ...
Opozita nis Lëvizjen me moton “Të gjithë në Kavajë!”
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot para protestuesve në Tiranë,  ka bërë thirrje që ditën e diele në orën 11:00, q...
Rama thotë se kjo është ‘gjithë e gjithë’ oferta e qeverisë për zgjidhjen e krizës
Kryeministri Rama, i pyetur nga media se ’pas dështimit’ të bisedimeve, a do të ketë një raund tjetër bisedimesh, ai nuk ka mohuar ‘takime’ por ka...
Faqja 20 prej 31« E para...10...1819202122...30...E fundit »