Lulzim Basha sot theu dy “tabu” : Vettingu- një “komplot” dhe kryeministri “para Drejtësisë” për drogën!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur sot në prani të të pranishmëve në Çadrën e Lirisë, theu “tabunë” e Reformës në Drejtësi. ...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Op...
Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshm...
Rama kërkon datë dhe orë për takim. Basha cakton vendin dhe kohën- të hapur.
Kreu i PS-së dhe njëkohësisht edhe kryeministri, Edi Rama ka shkruar sërish në Facebook në lidhje me negociatat që pritet të nisin për qeverinë te...
Orë pas ore me krizën: Flitet se “pranohet qeveria teknike”, por me dy kushte…
Nëpër “sallonet e politikës”, dmth., në kafe dhe në zyra shtetërore, si dhe nga disa parashikues ngjarjesh politikë, po thuhet se qeveria Rama ka ...
Kryeministri Rama vjen te pika: Një palë nuk bën punë, duhen të gjithë për shtetin!
Kryeministri Edi Rama sot ka ndryshuar krejt tonet edhe kuptimin e fjalëve. I pranishëm në aktivitetin e organizuar për inaugurimin e ambientev...
Dialogun e propozuar, Rama e ka të pamundur.
(FOTO- Arkiv)/ Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, përmes një fjalimi mbajtur sot në Çadrën e Protestës, i është përgjigjur “pozitivisht” kërkes...
Koalicioni opozitar e çmon Metën si aktor në zgjidhjen e krizës. Caktohet edhe korniza e qeverisë teknike.
(FOTO- Arkiv)/ Sot pasdite, kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pesë kryetarët e partive opozitare pjesëmarrëse në koalicion, janë...
Republika e re- sipas Bashës, sistemi i mundësive për të gjithë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha të martën se në ditën e 45-të të qëndresës sonë, diskutuam me qindra të rinj e të reja nga e gji...
Pritën me natë e me ditë që të flasë. LSI foli dhe tha çfarë kishte thënë.
Nga Veritas.com.al/ Një natë më parë gazetarët e mjerë kishin pritur në të ftohtë, në Pazarin e Ri, kur do të dalin nga darka Rama dhe Meta; dm...
Faqja 20 prej 28« E para...10...1819202122...E fundit »