Kur do të jenë zgjedhjet për pushtetin lokal? Presidenti nis konsultimet.
Presidenti i Republikës,  Ilir Meta nisi konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve administrative. Takimin e parë e ni...
Fatmir Xhafaj mbi mjegullën për ‘kulisat’ e dorëheqjes; i bën nderet kryeministrit dhe familjes.
(FOTO: Famir Xhafaj, sot në mëngjes, duke hyrë në zyrat e Ministrisë, në takimin e parë me median)/ Fatmir Xhafa, deri sot në mëngjes ministër ...
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, jep dorëheqjen; pranohet nga kryeministri Edi Rama.
“Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar.Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re poziti...
OPOZITA, PAS KUVENDIT: ‘Palaçot që po vjedhin shqiptarët me ligj‎’.
Nga: Oert Bylykbashi, deputet/ Presidenti e ktheu ligjin e pare te Teatrit ‎duke rreshtuar me dekret 9 arsye kushtetuese pse ligji nuk mund te ...
Ata nuk i ndahen Taulantit, por as Taulaneti nuk u ndahet atyre…
-Thotë kryeministri Rama- Përbalja mes socialistit Taulant Balla dhe demokratëve Sali Berisha e Lulzim Basha është kthyer në një ' legjëndë' të...
Lufta e ‘provave’ mes palëve: Kryeministri Rama shfaq foton e Berishës në kazino
Në fushatën e ethshme politike që ka shpërthyer mes dy palëve: Maxhorancë dhe Opozitë për mbylljen e lojërave të fatit. Kryeministri Rama ka zbulu...
Në politikën tonë kthehet ‘Moska- 1961’; ne lëmë kongresin e Brukselit dhe i hipim kalit…
  Sot njëra pjesë e politikës së vendit tonë la sallën e  Kongresit në Bruksel, dhe i hipi kalit për në Shqipëri. Opozita, me në krye Genc...
Politika u kthehet prangave; PD paraqet listën e vet për arrestime…
Nga: L. Skiro/ Deri më tani në listën e Opozitës ndodhen Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, drejtori i Policisë së Fier...
Lulzim Basha kërkon referendum për kthimin e ‘dënimit me vdekje’. VIDEO
Deklaratën e bujshme e ka bërë lideri i PD gjatë ceremonisë së varrimit të tre viktimave në fshatin Shlli të Matit, të vrara nga një prej bashkëfs...
Pas vitit të tërë të shpifjeve, nis stina e pestë: ‘Kundër Shpifjes’!
Po të bëhet e vërtetë se do të nisë një epokë kundër shpifjeve, kjo do të ishte një mrekulli për të gjithë qytetarët. Njerëzit normalë po ndjehen ...
Faqja 56 prej 86« E para...102030...5455565758...7080...E fundit »