Çfarë po bën opozita pas Vetting-ut!?
  Partia Demokratike, në opozitë, dje pas seancën Parlamentare ku u miratua ligji mbi Vetting-un u ndodh në pozitë dyfish të vështirë: ...
Bernd Borchardt, ambasador i ri i OSBE në Tiranë
  Ambasadori i deritanishëm i OSBE, Florian Rauning, largohet nga misioni i tij në Shqipëri për arsye të përfundimit të afatit kohor. Ai i...
Unioni i Gjyqtarëve: Mos na bëni presion me Vetting-un
Miratimi në Kuvend i Reformës në Drejtësi ka prurë pas tij procesin e gjatë të aplikimit të Reformës. Këtu kanë dalë shumë probleme. Unioni i Gjyq...
Fasada e “Qemal Stafës” u shemb mbrëmë, një monument kulture më pak
  Mbrëmë natën u shemb edhe fasada e stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë. Ra edhe basorelievi tipik i kompleksit rreth Universitetit të Tira...
Nuk ka lindur ai që më burgos mua.
Në një intervistë për një emision televiziv online (Syri.net) kryetari i Kuvendit dhe aleat me socialistët në qeverisje është rrëfyer mbi fjalët dhe s...
Agron Duka, në të njëjtën ide se në zgjedhje mund të shkohet veç me qeveri teknike
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vijuar takimet me partitë aleate mbi unifikimin e qëndrimit të opozitës për krijimin e një qeverie tek...
Po fillon një drekë misterioze për “qeverinë teknike”
Gjatë gjithë ditës së sotme është shkruar në mendiat On-line se do të zhvillohet një drekë me “armiqtë” e kryeministrit Rama për të ëorganizuar rr...
Lulzim Basha propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri një propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, për të zgjidhur ngërçin për reformën në drejtësi. ...
80 mijë $ për foton e Ramës me Obamën, ja kush është i penduari i dytë i FBI-së në SHBA
Një qytetar amerikan nga Florida ka pranuar organizimin dhe transferimin e një kontributi prej  80.000 dollarësh nga një burim të huaj në një komi...
Basha bisedë telefonike me Lajcak: Pas drejtësisë, sfida e zgjedhjeve te lira e të ndershme
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bisedë telefonike me .inistrin e Jashtëm të Sllovakisë, që mban aktualisht presidencën e BE-s...
Faqja 84 prej 85« E para...102030...8182838485