Takimi me ambasadoren Yuri Kim/ Reagon Rama
( FOTO: Arkiv)/ Kryeministri Edi Rama ka reaguar sa i përket takimit që pati sot me ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Ishte vetë ambasadorja ...
Dr. Petrela sot ka punë.
Frrok Çupi Ç’është gjithë kjo histeri ditën pas vendimit të Evropës në favorin e Shqipërisë?!... Kësaj here të sëmurët tanë mendorë vishen m...
Majlinda Bregu: Prekës solidariteti për Shqipërinë, por duhet një Qendër Rajonale e Emergjencave Civile
Konferenca e Donatorëve që siguroi një shifër që tejkalon 1 miliard eurot ishte një sinjal i fortë i solidaritetit të komunitetit ndërkombëtar nda...
“TI NUK DO TË JESH KURRË VETËM”, SEPSE SHQIPËRINË NUK E LANË VETËM
  Nga: Astrit Patozi/ (Edhe solidariteti mes popujve qenka po aq i paparashikueshëm sa tërmetet) Sot është një ditë e bekuar për të kupt...
100 shtete në Konferencën e Donatorëve. Rama: ‘Do doja flamurin shqiptar në vendin bosh të flamurit britanik’.
Në fjalën e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama zgjodhi ta nisë më një fjalë, ‘Faleminderit’, thënë në gjuhë të ...
Edi Rama: Mini-Shengeni nuk është një “plan B” për Ballkanin Perëndimor
Publikuar në EUROACTIV/ Ideja e një Shengeni gjithëpërfshirës rajonal dhe bashkëpunimi midis gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, bazuar në...
Kryeministri i Kosovës, Kurti, në Tiranë. Rama: ‘Do të flasim për zbatimin e 4 lirive’.
Pas mbërritjes së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë, ky i fundit dhe homologu i tij, Edi Rama ndodhen në një konferencë të përbashkë...
DUHET MARRË ME QETËSI KY VIT…
  Nga: Astrit Patozi/ Duhet marrë me qetësi ky vit, se është shumë shpejt për t’u mërzitur. Për ata që gënjehen lehtë është e sigurt se do ...
Vetëm Rama mund ta ‘pikturojë’ të ardhmen e Shqipërisë në BE/ Kempe.
“Ballkani s’ka prodhuar kurrë një politikan kaq karizmatik!”, zyrtari i lartë i BE vlerëson Ramën: Keni shans të pikturoni të ardhmen e Shqipërisë...
Rama në Shtetet e Bashkuara, takim me sekretarin e shtetit Mike Pompeo në ora 19:00
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet edhe me sekretarin e shtetit Mike Pompeo. Departamenti i Shteti...
Faqja 9 prej 87« E para...7891011...203040...E fundit »