Rama: Në protestë- një popull imagjinar, sot fitojmë më thellë së në 2017
Kreu i qeverisë Edi Rama komentoi kërkesat radikale të opozitës. Ai tha se ka disa kërkesa të pakuptimta nga forcat opozitare, që nga rishikimi I ...
Rama: S’ka shans të pengohen zgjedhjet, shtyrja precedent që s’e lejojmë.
I pyetur nga gazetari Sokol Balla në emisionin Real Story nëse ishte apo i sigurtë nëse zgjedhjet me 30 qershor do të bëheshin, kryeministri Rama ...
Një zonjë i bën himn molotovit, sa çudi!
Duke vijuar akuzat për opozitën nga Cërriku, kryeministri Edi Rama komentoi edhe deklaratat e bëra nga kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, s...
Kolegji zgjedhor rrëzon padinë e PD- LSI për komisionerët
Sot, Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilat depozituan padi ndaj Komisionit Qendr...
Opozita PD- LSI kërkon të hyjë në zgjedhje, por pas gjashtë muajsh
-Deklaratë e partive satelite të opozitës jashtë- parlamentare- Krerët e 5 partive aleate historike të Partisë Demokratike, Fatmir Mediu i PR, ...
BINDJA DEMOKRATIKE REAGON PAS PUBLIKIMEVE TË TABLOIDIT GJERMAN “BILD”
Në një deklaratë të shpërndarë nga zoti Astrit Patozi, kryetar i BD, thuhet: Përgjimet e fundit të publikuara nga tabloidi gjerman “Bild” mbi f...
Fushata zgjedhore: Rama e Veliaj me banorët e njësisë 3: “Askush nuk do të mbetet pa strehë’pas shpronësimeve
Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin e qytetar...
Lulzim Basha, nga Gjermania: Pa zgjidhjen e krizës nuk ka BE
Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokrat/Kristiansocial, në bise...
Nuk ishte siç thanë liderët e PD; Protestuesit u përleshën me njëri- tjetrin, i rrahu njëri nga kriminelët në turmë.
Babë e bir në protestën e PD nuk i rrahu policia, por Zamir Sijani nga Xhafzotaj, militant i LSI dhe i dënuar për drogë e për armë. Policia e T...
Rama në Kurbin: ‘Nuk e lëmë vendin që ta tërheqin pas atje ku ishte…’
Në kuadrin e çeljes së fushatës për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, kryeministri Edi Rama ishte sot në Kurbin për  të mbështetur kandidaten Majl...
Faqja 9 prej 67« E para...7891011...203040...E fundit »