Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro është testuar pozitiv për koronavirus.

Ai e bëri testin, të katërtin e tij, të hënën, pasi shfaqi simptoma, përfshirë një temperaturë të lartë.

Zoti Bolsonaro vazhdimisht ka kritikuar rreziqet si nga ato që ai e ka quajtur “gripi i vogël”, duke thënë se ai nuk do të preket seriozisht. Ai ka kundërshtuar mbylljen, për të cilën ai thotë se dëmton ekonominë.

Brazili ka numrin e dytë më të lartë të rasteve dhe vdekjeve Covid-19 në botë, pas SH.B.A.

VERITAS.COM.AL