Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë; Besa Shahini, ministre e Arsimit në vend të Lindita Nikollit; Belinda Balluku dekretohet si ministre Infrastrukture  në vend të Damian Gjiknurit dhe Elva Margariti, ministre e Kulturës në vend të Mirela Kumbaros.

Nuk ka njoftim për dekretimin e e ministrit të Punëve të Jashmte, Cakaj.

Veritas.com.al/