Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë pak momente më parë në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45.

Tërmeti është regjistruar 49 km në veri-perëndim të Tiranës dhe 25 km në jug-perëndim të Lezhës.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

Veritas.com.al/