Etiketa: is_tag

Cameron/ Sekretari i Jashtëm britanik javën e ardhshme në Tiranë, takime me Ramën e Begajn
Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron do të udhëtojë drejt Shqipërisë javën e ardhshme për të diskutuar për një goditje të re ndaj bandave të organizuara kriminale që qëndrojnë pas rrjeteve ...
E planifikuar për në 20 Maj, ANSA: Shtyhet hapja e kampeve të emigrantëve në Shëngjin e Gjadër
Ishte planifikuar për t’u hapur në 20 Maj, por qendrat e pritjes së emigrantëve në Shëngjin dhe Gjadër nuk do të jenë të aksessueshme nga kjo datë. Në një njoftim të bërë në mars, prefektura e ...
Kryeministri spanjoll, Sanchez, tërhiqet nga dorëheqja. Rama,homologut: ‘Mos u dorëzo para shpifësve!’
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez është tërhequr nga projekti per dorëheqjen e tij. Javën e kaluar, Sanchez njoftoi se po anulonte të gjitha angazhimet zyrtare pasi një gjykatë hapi një hetim...
Ministri Igli Hasani takohet me kryeministrin Plenkoviç: Kroacia na ka mbështetur drejt BE. Me të njëjtën frymë bashkëpunim edhe për të ardhmen.
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci. Ai është takuar me kryeministrin Andrej Plenković, të cilit i ka shprehur mirënjohjen për mbështet...
Le Figaro: Rama vlerëson partneritetin me Francën. “Marrëdhënie unike mes dy vendeve”
Kryeministri shqiptar Edi Rama vlerësoi dje partneritetin me Francën duke theksuar se ”të jesh pro evropian do të thotë të jesh pro francez”, ndërkohë që presidenti francez, Emmanuel Macron vlerës...
Këngëtari grek iu kërkon falje shqiptarëve: ‘Disa herë Greqia ju ka lënduar!’
Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve në Tiranë bashkë me një tjetër artiste të njohur greke, Marinelën. Në minutat e para të koncertit a...
Turizmi do të nxisë rritjen ekonomike/ Banka Botërore: Vitin e ardhshëm, ekonomia do të zgjerohet me 3.3%
Rritja e ekonomisë shqiptare do të nxitet nga sektori i turizmit. Hilda Shijaku, ekonomiste e Bankës Botërore në Shqipëri theksoi se ecuria gjatë këtij viti pritet të jetë në nivelin e 3.3% pothua...
Vizita dy ditore në Paris, Rama: Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe bashkëpunimit strategjik
Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris, Francë, me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron, ku do të zhvillojë një sërë takimesh të përqendruara kryesisht në prom...
Me ftesë të presidentit Macron, Rama nis vizitën dyditore në Francë.
Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron, ku do të zhvillojë një sërë takimesh të përqëndruara kryesisht në promovimin e ...
Reporterja për Shqipërinë në PE: Nëse gjithë vendet do bënin deklarata të tilla si Greqia, bota do ishte e tmerrshme
Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Eruopian, Isabel Santos deklaroi nga Tirana se është e keqardhur nga deklaratat e Athinës zyrtare për çështjen e Fredi Belerit. "Jam e keq ardhur për k...