Etiketa: shqiperi

Hungaria hap kufijtë për shqiptarët e imunizuar ndaj Covid 19; marrëveshje e ndërsjelltë
Qytetarët shqiptarë që janë vaksinuar kunder Covid-19, mund të shkojnë në Hungari dhe të kalojnë kufirin pa asnjë kufizim, duke filluar që sot. Ambasada hungareze në vendin tonë ka njoftuar mar...
Greqia do të mbështesë procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Dendias takon ambasadoren shqiptare në Athinë
Top Channel ka mësuar se në takimin e ministrit të jashtëm, Nikos Dendias dhe ambasadores shqiptare Luela Hajdaraga u ra dakord për intensifikimin e kontakteve dhe nisjen sa më herët të dialogut...
Vjen lajmi fantastik nga BE për Shqipërinë: Do të vijnë dozat e para nga BE, numri më i lartë në rajon.
Javën e ardhshme në Shqipëri do të vijnë dozat e para të vaksinave që po shpërndahen nga BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Falë punës fantastike të kryeministrit Rama, Shqipëria ka siguruar p...
SHBA përgëzon Shqipërinë dhe kryeministrin Rama. DASH: Respektim të rezultatit të zgjedhjeve! Kim: Populli foli qartë
Reagon DASH për zgjedhjet në Shqipëri. “ShBA përgëzon popullin e Shqipërisë për zgjedhjet e tyre të fundit. Ne shpresojmë të vazhdojmë partneritetin tonë të ngushtë me Kryeministrin Rama dhe të...
Abdixhiku për Kurtin: Pozita jonë po bën opozitë në një shtet tjetër
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se nuk po merret me situatën e rëndë të pandemisë në vend. Abdixhiku ka thënë se angazhimi i Kurtit, ministrave dhe dep...
Vdekja si aleate e zgjedhjeve në dy shtete.
  Frrok Çupi Vetëm në këtë rast zgjedhjet politike dhe vdekja i ngjajnë njëra tjetrës: Vdekja mund të ndalohet, të vonohet, ose edhe të shpejtohet. Kështu edhe zgjedhjet politike, mund të s...
Yuri Kim: ‘Marrëveshja SHBA-Shqipëri për gazin, marrëveshje strategjike, rrit furnizimin dhe sigurinë e energjisë
Ambasadorja Yuri Kim, nëpërmjet një postimi në rrjete sociale e ka cilësuar mërrëveshjen e djeshme midis Shqipërisë e SHBA, për futjen e gazit të lëngshëm natyror nga Amerika (LNG) në Shqipëri, ...
Drogë me autobus dhe trena nga Shqipëria në Itali e Gjermani/ Operacioni ndërkombëtar prangos 55 persona, shkatërrohet grupi shqiptaro-nigerian! 6 të arrestuar në Vlorë.
55 persona, 27 prej të cilëve shqiptarë, janë arrestuar pas një operacioni ndërkombëtar anti-drogë. Është shkatërruar grupi shqiptaro-nigerian, ndërkohë që 6 prej anëtarëve janë prangosur në Vlorë...
Tërmet me magnitudë 6 ballë në Greqi, ndjehet edhe në Tiranë, Durrës, Sarandë e deri në Lezhë!
Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në Korçë, Pogradec, Fushë Krujë, Durrës, Sarandë, Gjirokastër, Berat dhe...
BE jep lajmin se për Shqipërinë ndizet ‘drita jeshile’, kryeministri Rama vlerësohet për Reformën
Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i ka ndezur dritën jeshile integrimit të Shqipërisë në BE Duke folur në një konferencë online, Borrell vlerësoi me nota poz...
Faqja 1 prej 2712345...1020...E fundit »