DUBAI, Emiratet e Bashkuara Arabe (AP) – Sekretari Amerikan i Energjisë Rick Perry ka bërë një vizitë të papritur në Samitin e Qeverisë Botërore në Dubai.

Perry hipi ne podium të dielën për të njoftuar një kompeticion të robotikës qe do të mbahet më vonë këtë vit në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Perry është një ish guvernator i Teksasit i cili dy herë ka nisur fushata presidenciale të pasuksesshme.

Samiti vjetor i Qeverisë Botërore në Dubai tërheq udhëheqës nga e gjithë bota.

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar Christine Lagarde dhe Kryeministri libanez Saad al-Hariri pritet të flasin më vonë ne samit.

Veritas.com.al/