Evropa po shënon temperaturat më të larta të vitit.
Evropa do të regjistrojë disa nga temperaturat më të larta të vitit deri më tani, në një javë përvëluese që e pret dhe që sipas parashikuesve ...
Mbërrijnë stuhitë: Anticikloni afrikan edhe në Shqipëri.
Anticikloni afrikan nuk do të jetë aq i fortë sa të parandalojë një fazë të motit të keq në Veri dhe Qendër midis të enjtes dhe të premten me stuh...
Moti i ngrohtë që kishim fshihet për pak ditë, rrëzohen temperaturat me 10 gradë më poshhtë
Ndërsa sot temperaturat në Tiranë shënojnë 18 gradë, nesër parashikohen në 7 ose 8 gradë, pra 10 më poshtë. Sipas Meteoalb, temperaturat do të ...
Mot i çmendur: nga ngrohtësia e pranverës në dimër jashtë sezonit
Surpriza dimërore na presin në fundjavën tjetër: nëse nga nesër deri të enjten presioni i lartë do të na bëjë të shijojmë pranverën, nga 20 mars g...
Që nesër do të jetë thuajse verë: temperatura maksimale deri në 27 gradë. Le të marrim kurajë.
Nëse sot dhe nesër do te kthehet mot i bukur por me temperatura mesatare, nga e enjtja do të fryjnë erëra te nxehta Shiroku që do të ngrenë maksim...
Ciklon mesdhetar nga e hëna, stuhi dhe shumë dëborë në male
Fundjava do të kalojë me mot të paqëndrueshëm në Qendër-Veri dhe mesatar në Jug në pritje të motit të keq të javës së ardhshme: të hënën dhe të ma...
Po vjen çrregullimi arktik, shira të shpërndara dhe borë në male
Një rënie neto e temperaturave pritet në të gjitha rajonet, shira dhe reshje bore do të prekin kryesisht  Veri-Lindjen dhe Qendrën. Mot i keq më i...
Dimër inekzistent, temperatura mbi mesataren edhe me 8-10 gradë
Nga sot dhe për gjithë javën, presioni i lartë do të sjellë kushte të qëndrueshme dhe me diell por mbi të gjitha një klimë tepër të butë për periu...
Moti i keq, mbyllet Porti i Barit.
Raportohet se porti i Barit, Itali, është mbyllur nga moti i keq. 2 tragetet e linjës Durrës-Bari nuk kanë mundur të futen në port që të zbarkojnë...
Përkeqësimi i motit, reagon Autoriteti Portual Durrës: Ja sa do të jetë shpejtësia e erës
  Autoriteti Portual Durrës, ka deklaruar se në dy ditët në vijim bregdeti ynë do të përfshihet nga erëra të forta që do të arrijnë një sh...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »