Sot mund të kemi ditën dhe natën më të ftohtë të dimrit.
Vitin e kaluar kulmi i acarit u arrit në gjysmën  prë të Janarit, ndërsa këtë vit, me sa duket, po mbërrijmë në pikë kulmore në gjysmën e dytë të ...
Britania, më e ngrohtë se Stambolli, para stuhisë Dylan që pritet të bëjë kërdinë në Krishtlindje.
( Lindje dielli në Bournemouth, Dorset sot e Dielë)/ Parashikuesit e motit thonë se temperaturat do të ngjiten në 16 gradë C., në disa pjesë të...
E HËNA E ZEZË E UK: Rrugët do të pushtohen nga akulli vrasës dhe temperaturat -15C. FOTO.
-Gjatë natës pas ‘bombës së borës” - rrugë të përmbytura, trena dhe avionë të anuluar- Uellsi Perëndimor dhe Anglia Qendrore janë zbardhur nga ...
Priten shira dhe përmbytje të mëdha, që nesër rreziku në prag
( FOTO: Arkiv)/ Sipas Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), por edhe nga shërbimet meteorologjike që bashkëpunojnë...
Dy tërmete pas mesnate godasin vendin tonë.
Shqipëria Juglindore është goditur nga tërmeti i Korçës ndërsa në Veri- në qytetin e Kukësit. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë pak pas mesnate,...
Moti: Kaloi edhe kjo javë, fillon një javë e ftohtë
Në fundjavë janë rritur mundësitë për një tjetër depërtim të të ftohtit nga Arktiku, që mund të sjellë reshje të borës edhe në veri të vendit dhe ...
Fqinjët tanë vuajnë mot të egër; pas Greqisë edhe Italia. Ne- në minus 6 që ditën e hënë që vjen.
Territori i Shqipërisë është parashikuar që të dminohet nga moti shumë i ftohte, menjëherë me fillimin e javës që vjen. Priten temperatura deri mi...
Moti/ Sinoptikanët: Qiellin sot do ta kemi vetëm 400 m. mbi kokë
  Sinoptikanët paralajmërojnë se gjatë ditës së sotme moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Baza...
MOTI: Gjithçka ndryshoi menjëherë.
Moti për këto ditë ishte parashikuar me diell dhe kthjellime. Madje sinoptikanët, duke u mbështetur mbi zhvillimet në kontinent, kishin parashikua...
Moti: Dimri hyn me delikatesë, sot vjen me borë nga Veriu dhe Lindja.
Pas kaq ditëve me diell, që herë themi 'sa vapë' e herë 'ftohte sot', më në fund dimri 'mori vendimin' të vijë. Sot nisin reshje bore dhe shiu në ...
Faqja 8 prej 14« E para...678910...E fundit »