Franca do të ndërsejë në sulm talentet e Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann kundër Eden Hazard të dhuruar për Belgjikën në stadiumin e Saint Petersburg ditën e Marte për vendin më të lartë në finalet e  Kupës së Botës në Futboll.

Gjysmë finalet në ndeshjet e Kupës, fqinjët Europian premtojnë se do të jenë plot intrigë, ndërsa Franca kërkon të kapë finalet për herë të parë që nga periudha kur Zinedine Zidane e bëri këtë në Gjermani në vitin 2006.

Belgjika do të p[përpiqet të arrijë në finale për herë të parë në historinë e saj. Deri tani Belgjika ka arritur vetëm një herë gjysmë finale, në vitin 1986.

Fituesi do të përballet o me Kroacinë o me Anglinë, të cilat luajnë të Mërkurën, dhe të dielën në stadiumin Luzhniki të Moskës

Veritas.com.al/