​Lavezzi largohet nga PSG, bëhet me skuadër të re
Ezequiel Lavezzi do të transferohet në Hebei China Fortune. Sulmuesi argjentinas, Ezequiel Lavezzi është shumë pranë largimit nga PSG dhe trans...
Turp për Ronaldon
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është në formën e zakonshme.  Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është duke kaluar një periudh...
Schumacher në gjendje të rëndë, një lajm i keq edhe për djalin e tij
Mick Schumacher ka marrë një lajm të keq. Michael Schumacher nuk është duke dhënë shenja përmirësimi. Por, një lajm të keq ka marrë edhe dja...
Zidane: Ronaldo – Messi, ky është futbollisti më i mirë në botë
Zinedine Zidane ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk ka dyshime. A...
Suarez kafshon dhe Neymar
Luis Suarez nuk po ndalet së kafshuari lojtarët në fushën e blertë. Mediat spanjolle kanë raportuar se Suarez ka kafshuar me dhëmbë edhe bashkëlojta...
Mbrojtësi i Leicesterit rikthehet temë te kampionët e botës
  Robert Huth është rikthyer! Ky është lajm i madh në Gjermani, pas performancave të shkëlqyera të mbrojtësit gjerman me skuadrën e tij, L...
Kolosi “Alibaba” gati të futet në futbollin italian!
Xhek Maj, një nga biznesmenët më të fuqishëm në botë, pronar i skuadrës Guangzhu , dëshiron të marrë një klub të Serisë A. Bisedimet me Milanin mu...
Cfare ka ndodhur me Jamie Vardy
Jamie Vardy është golashënuesi më i mirë në Premier League, por sulmuesi i Leicester duket se ka sukses edhe jashtë fushave të lojës. Bomberi i...
Finalja e Champions League: Barcelona vs Juventus
FC Barcelona u kurorëzua si kampione e Europës për të pesëtën herë në historinë e saj duke u përballur me një Juventus të etur në ndeshjen në Berl...
Ndahet nga jeta Mirjan Hakani, Mjeshtër i Madh i Sportit
Është ndarë sot nga jeta legjenda e peshëngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit”, Mirjan Hakani. Ai ndërroi jetë në moshën 55 –vjeçare pas...
Faqja 20 prej 21« E para...10...1718192021