A do të mbyllen bastet sportive?… Po vjen dita e fundit, deri dje janë mbyllur 5220
A do të mbyllen ' Bastet'  në fund të vitit, sipas ligjit të mirtuar në Kuvend? Kanë mbetur vetëm pesë ditë deri në afatin e fundit kur do të kryh...
Beyer trondit botën edhe me vdekjen e tij. Kampioni i botës vdes 47 vjeç
Ish-kampioni botëror i boksit në peshat super të mesme, Markus Beyer, ka vdekur në moshën 47-vjeçare. Beyer vdiq në një spital të Berlinit pas ...
Arrestohet portieri ‘ i famshëm’ i Partizanit, Alban Hoxha
Policia e Tiranës ka arrestuar portierin e Partizanit Alban Hoxha. Siç raportohet, portieri i Partizanit është kapur duke drejtuar në gjendje t...
Schumacher, dalin hipoteza të reja dhe pyetje pa përgjigje
-Fjalët e Corinnas kanë rindezur vëmendjen mbi Michael Schumacher, midis hipotezës së fundit te bujshme të një iktusi dhe shpresës se familjareve ...
FSHF jep një lajm të keq: Stadiumi ‘Arena Kombëtare’ mund të mos përfundojë…
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një lajm aspak të mirë për sportdashësit shqiptarë. Në njoftimin e shpërndarë në faqen zyrtare të Fede...
F1, Hamilton kampion i botes
(Falë vendit të katërt arritur në Grand Prix të Meksikës, Lewis Hamilton u diplomua kampion i botës i Formula 1 për herë të pestë në karrierën e t...
Konfirmohet: Pronari i ‘Leicester City’ ndodhej në bordin e helikopterit të rrëzuar.
Tifozët e Stunned Leicester City janë mbledhur në terrenin rreth klubit pasi helikopteri i pronarit të saj u rrëzua dhe shpertheu  jashtë stadiumi...
Përplaset helikopteri i pronarit të ‘Leicester City’, nuk dihet numri i viktimave. FOTO/
Helikopteri i  'Leicester City' është përplasur jashtë staiumit, në një park makinash, menjëherë sapo ka mbaruar ndeshja. Nuk dihet nëse Vichai...
Cristiano Ronaldo dhe akuzat për përdhunim, rasti shpërtheu për një “jo” të bujshme të Juventusit?
Është pyetja që gjithkush ka kërkuar që kur Cristiano Ronaldo u akuzua për përdhunim: përse Kathryn Mayorga priti nëntë vjet për të denoncuar fakt...
Ronaldo, akuza të reja: “Ka ngacmuar një grua tjetër”
Akuza te reja kundër Cristiano Ronaldos. Sipas avokatëve të Mayorgas, kampioni portugez do të ketë ngacmuar një grua tjetër Andrea Riva / Nu...