Etiketa: amerika

Doli parashikimi i meteorologëve: Mot i egër, stuhi dëbore dhe erëra të fuqishme në Shtetet e Bashkuara.
Stuhi dimërore po kërcënojnë pjesën më të madhe të Shteteve të Bashkuara. Ka reshje të dendura bore, shira dhe erëra të forta përgjatë fundjavës. Moti shumë i egër dimëror pritet ta vështirësojë n...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Amerikë, ose ta provojnë këtë- tha të Premten zëdhënësi...
BOOM! Dalin të dhëna se administrata Obama manipuloi zgjedhjet me 4 milionë vota ilegale
  (FOTO: J. Christian Adams gjatë një bisede në televizion) Sot në mëngjes (sipas orës në Amerikë) eksperti i zgjedhjeve Christian Adams tha për "Fox News", se ka 4 milionë njerëz të vd...
Zbulohet një mashtrim masiv votash- Trump duket se ka fituar edhe votën popullore në gjithë vendin
 (FOTO: Fushata kundër Trump) Është zbuluar se rreth 3 milionë vota janë futur në kuti nga “alienë ilegal- sipas Politicalreviewer. Kjo është raportuar nga Greg Phillips i Organizatës “VoteF...
SHBA/ Jep dorëheqjen Drejtori i Sërbimit Sekret Kombëtar.
(FOTO: James Clapper- portret i titulluar "Duke gënjyer!") /Sipas Association Press/Washington/ Drejtori i Inteligjencies Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, formalizoi dorëheqjen nga posti. ...
Bernie Sanders: Unë për vete nuk jam tronditur nga fitorja e Trump. Eshtë koha për një ndryshim të thellë/ INTERVISTE
(FOTO: Sen. Bernie Sanders para gazetarëve) Intervistoi: Susan Page USA TUDAY/ Senatori i Vermontit, Bernie Sanders, një nga kandidatët më të fortë në zgjedhjet e Partisë Demokrate për po...
Sanders: Demokratët i humbën zgjedhjet sepse u fokusuan te “Elita Liberale” dhe injoruan klasën punëtore”./ VIDEO/
(FOTO: Senatori Bernie Sanders) Në një program të  CBS “Face The Nation,” të Dielën në mbrëmje, Senatori Bernie Sanders, ish kandidat i Demokratëve për President në Amerikë, tha se presidenti i...
“Protestat profesionale” kundër Trump bien në dhunë
Nata e dytë e protestave në Shtetet e Bashkuara kundër zgjedhjes së presidentit Trump kanë rënë në veprime të dhunshme në Portland, Oregon- njofton BBC. Policia deklaroi se ka arrestuar 29 prot...
Deutsche Bank raporton për fitime, pavarësisht ambientit të “ashpër”.
  Deutsche Bank ka raportuar një fitim të vogël prej tre të katërtat, duke tejkaluar një pritshmëri shumë të ulët. Banka raportoi një fitim prej 278 milionë euro, me një ndryshim i shpe...
Tom Hayden, kundërshtari i famshëm i Luftës në Vietnam, vdiq në moshën 76 vjeç.
  Para një ore mediat njoftuan vdekjen e aktivistit të famshëm amerikan kundër Luftës, Tom Hayden Hayden vdiq në moshën 76 vjeç, në shtëpinë e tij në Santa Monica. Gazeta Los Angeles Time ...
Faqja 8 prej 9« E para...56789