Etiketa: ardit-rada

Ku je Ilir Meta? Është goditur Biblioteka Kombëtare dhe Muzeu Historik…
    Nga Ardit Rada Protestat e dhunshme në Tiranë kanë hyrë në ditën e tyre të katërt, teksa opozita ka zgjedhur të heshtë. E kompleksuar nga ndërkombëtarët ajo nuk e ka marrë përsi...
Ky shkrim nuk është për familjen e Klodian Rashës
Nga Ardit Rada Bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ dhuroi sot një shfaqje sa të shëmtuar, po aq përtej kufijve të logjikës. Partia Demokratike mezi ka pritur që të erret për të mbledhur përmes mesaz...
Një herë te vetme, mos e falni Lulzim Bashën
  Nga Ardit Rada Kreu i Partisë Demokratike ka guxuar që të bëjë provokimin e radhës, por në hallkën më të dobët të zinxhirit të sikleteve të shqiptarëve. I ndodhur përballë akuzave për për...
Fushata e fshehtë elektorale e LSI kundër PD
Nga Ardit Rada Që prej nisjes së tetorit, Lulzim Basha vijon të mbledhë përditë gazetarët për të përsëritur planin e tij me 5 pika mbi pandeminë. Propozimit të tij ai i ka shtuar edhe akuzat pë...
Nga Presidenti presim paqen, jo përrallat me heronj…
Nga Ardit Rada Ilir Meta e ka marrë me shpatë të madhe betejën politike që nuk është e institucionit për të cilin është zgjedhur. Është thënë dhe stërthënë se nëse Presidenti ka ambicie persona...
Presidenti, si Karabina
Nga Ardit Rada Kush mendon se e komplekson Ilir Metën duke i vënë në dukje se i ka hyrë fushatës elektorale me kokë, gabohet. Edhe gjuha që përdor për kërcënime nuk është aspak e papritur prej ...
Ilir Meta, mes Komisionit të Venecias dhe një historie me sovjetikët
Nga Ardit Rada Për të shpëtuar mijëra banorë të Leningradit, sovjetikët tentuan të përdorin kalimin përmes liqenit Ladoga. Përmasat e tij janë të tilla saqë sheh horizontin dhe jo bregun përtej...
“Teatri, teatri”… por si e shiti Berisha “Hotel Dajtin”, që është i shpallur Monument Kulture
Nga Ardit Rada Tashmë nuk ka asnjë dyshim se çështja rindërtimit të Teatrit Kombëtar me dimensione të tjera është kthyer në një çështje politike. Ky zhvillim i beftë me gjasë do të vijoj të mbe...
Ju nuk e njihni Qazim Ismailin, që fëmijët ia gjymtuat me Gërdecin
Nga Ardit Rada Nuk e kam zakon të fajësoj askënd që rend pas lajmit të fundit dhe atij ekskluziv, por ato kërkojnë gjithmonë konfirmim me kohën. Teksa pritej që lufta e tretë të bëhej për kliki...
Faqja 3 prej 3123