Etiketa: bore

Ndodhemi në ‘syrin’ e ciklonit të të ftohtit, nesër më ftohtë se sot
Edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme do të kemi rënie të ndjeshme temperaturash, dita e hënë (nesër)  pritet të jetë dita më e ftohtë. Në kryeqytet temperaturat  do të arrijnë në -3 gradë, ndërs...
20 centimetër borë në Korçë, shoferët kërkojnë zinxhirët në ‘sepete’.
  Në juglindje, reshjet e dëborës kanë arritur deri në 20 centimetra dhe në disa akse lëvizet vetëm me zinxhirë. Policia në rrugë po pengon mjetet e pa pajisura për të lëvizur në dëborë që t’i d...
Bie borë në Larisa, Greqi
Banorët e Larisas, Greqi, për çudinë  tyre, janë zgjuar me një surprizë të motit. Askush nuk priste borën, të paktën në fund qershori jo! Ashtu si edhe në Shqipëri, në këtë qytet të Greqisë mot...
Bora në veri arrin 1 m., bllokohen rrugët.
Reshjet e borës të nisura herët në mëngjes në zonat veriore janë shoqëruar me stuhi dhe ulje të temperaturave. Si pasojë, është vështirësuar qarkullimi i automjeteve për shkak të ngricave në rr...
FOTO: Kjo ishte Tirana sot në mëngjes
E mbuluar me borë, si të thuash me një ëndërr që as dihet pse, të njerëzve që nuk e shikojnë Tiranën çdo vit me borë. Legjenda e borës në Tiranë rri si një mjergull, ndoshta pse fëmijët- më shu...
Vendi u zgjua sot i mbuluar me borë, nga Kukësi në Kapshticë
Reshjet kanë përfshirë rajonin e Kukësit, duke shkaktuar vështirësi edhe përgjatë Rrugës së Kombit. Bora ka mbuluar edhe pjesën më të madhe të Qarkut juglindor të Korçës. Zonat malore, por edhe...
Fillojnë reshjet e borës në verilindje, borë bie edhe nesër
Në Kukës, reshjet e dendura të bores nisën që në orën 09:30 të së dielës. Rruga e Kombit e rrugë të tjera nacionale e rurale për një qarkullim të kujdesshëm të automjeteve kalohen vetëm me zinx...
Foto: BORË NË SAHARA; PAMJE MAHNITËSE.
Të dielën e kaluar ka pasur reshje bore në Sahara. Mijëra njerëz kanë vrapuar për në qytetin Ain Sefra të Saharasë së Algjerisë, për të shijuar borën. Disa thanë se kishte rënë 40 cm. Borë, por...
Kjo borë vjen nga Korça; sot në mëngjes gati gjysma e vendit nën bardhësi.
Siç na kanë mësuar meteorologët të themi se ‘kjo borë vjen nga deti’, ose ‘vjen nga Verilindja’, kësaj here mund të themi s bora erdhi nga Korça. Përderisa gjithë ‘rruga’ nga Korça deri në Elba...
Sot mund të kemi ditën dhe natën më të ftohtë të dimrit.
Vitin e kaluar kulmi i acarit u arrit në gjysmën  prë të Janarit, ndërsa këtë vit, me sa duket, po mbërrijmë në pikë kulmore në gjysmën e dytë të Dhjetorit. Ditë e  mërkurë, sot, do të jetë mot...
Faqja 1 prej 212