Etiketa: brexit

E fundit: Kryeministri britanik paralajmëron zgjedhje të reja nëse projekt-marrëveshja anulohet
  Breitbart News/ LONDER (AP) - E fundit mbi Brexit (të gjitha kohët lokale): 2:35 p.m. Kryeministri Boris Johnson thotë se nëse ligjvënësit refuzojnë programin e tij tre ditor të...
Brexit, Bercow i mohon votimin Johnson-it
Kryeministri Boris Johnson tha se ishte "i zhgënjyer" me vendimin e kryetarit të parlamentit John Bercow për të mohuar votimin në sallë mbi Brexit Roberto Vivaldelli / Brexit, një tjetër kol...
Brexit: Johnson ‘i ka numrat’ në Dhomën e Përfaqësuesve për të kaluar marrëveshjen.
Qeveria thotë se do të vazhdojë me përpjekjet për të kaluar marrëveshjen mbi Brexit, pavarësisht nga pengesat e mëdha ndaj planeve të saj. Boris Johnson duhet të kërkojë një shtyrje nga BE nga ...
Parlamenti britanik shtyn vendimin për Brexit
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson, t’i kërkojë BE-së ...
Johnson: ‘Brexit si ngjitja në majën e Everest’. Mbretëria e Bashkuar dhe BE arrijnë përvijimin e marrëveshjes.
  BRUKSEL (AP) - Britania dhe Bashkimi Evropian thanë të enjten se ata kanë arritur një marrëveshje të përvijimit të Brexit pas ditëve të bisedimeve intensive sy më sy - megjithëse ajo ende du...
Gjermania paralajmëron se edhe nëse marrëveshja arrihet, Brexit do të shtyhet
Nga: OLIVER JJ LANE 15 tetor 20192 Ndërsa konfirmimet sugjerojnë se kryeministri Boris Johnson ka bërë lëshime të mëdha për Bashkimin Evropian në ndjekjen e tij të verbër të një marrëveshjej...
Brexit: Marrëveshja ‘në thelb e pamundur’ pas bisedës mes Johnson dhe Merkel.
( FOTO: Angela Merkel dhe Boris Johnson folën në telefon të Martën në mëngjes)/  Një burim nga No 10 thotë se marrëveshja e Brexit është ‘në thelb e pamundur’ pas bisedës telefonike mes kryemin...
Johnson paralajmëron Macron se nuk do të shtyjë Brexit: thotë zyra e kryeministrit britanik
  Londër (AFP) - Kryeministri britanik Boris Johnson ka paralajmëruar Presidentin Francez Emmanuel Macron se nuk do të shtyjë Brexitin përtej 31 tetorit, duke nënvizuar se propozimet e tij...
Boris Johnson: Plani Brexit, një ‘përpjekje gjeniale për kapërcimin e humnerës’.
Kryeministri Boris Johnson ka thënë se ka bërë “një përpjekje gjeniale për të kapërcyer humnerën’ në një  urdhër për të përgatitur marrëveshje të re të Brexit me BE. Ai u tha anëtarëve të Parla...
BE pesimist pas bisedimeve Johnson-Juncker mbi Brexit
Britania nuk ka propozuar ndonjë alternativë  të realizueshme para qeverisë  së vet për marrëveshjen e tërheqjes  nga Brexit, tha të hënën BE pas bisedimeve me kryeministrin e Mbretërisë së Bashku...
Faqja 2 prej 1312345...10...E fundit »