Etiketa: is_tag

Farage: Fushata ime e radhës do të jetë për t’i dhënë fund varësisë së Britanisë nga Kina
  KURT ZINDULKA   Udhëheqësi i Brexit Nigel Farage tha se pasi përfundoi "veprën e tij të jetës" për të siguruar pavarësinë e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian, fusha...
Samiti i Minutës së Fundit për Brexit ’Dështon së qëni i tillë’: Asnjë fund bisedimesh në horizont
OLIVER JJ LANE   Një darkë pune "e orës 11-të" midis Boris Johnson dhe shefes së BE-së Ursula von der Leyen u tregua si shansi i fundit për të arritur një marrëveshje për Brexit doli të...
Fillon numërimi mbrapsht por pa marrëveshje: Boris paralajmëron se bisedimet për Brexit janë në ‘javën e fundit ’te tyre
  BREITBART LONDON LONDER (AP) - Ministri i Jashtëm i Britanisë tha të Dielën se ka mbetur vetëm rreth një javë që Mbretëria e Bashkuar dhe Bashkimi Evropian të arrijnë një marrëveshje ...
Bisedimet për Brexit do të ecin përpara pavarësisht përhapjes së virusit: MB
AFP 27 Mars 20200 Londër (AFP) - Britania tha të Premten se bisedimet për një marrëveshje tregtare pas Brexitit do të zhvillohen javën e ardhshme, pavarësisht se kryeministri Boris Johnson d...
FOTO: Britanikët festojnë si të çmendur lirinë pas ndarjes nga BE
Britania e Madhe ka lënë sot zyrtarisht familjen e madhe europiane dhe duket se kjo ka sjellë liri të britanikët. Ata kanë festuar këtë ditë historike, siç e kanë cilësuar, duke mbushur rrugët ...
Sot, Dita e Brexit: Mbretëria e Bashkuar largohet nga Bashkimi Evropian
 Guy Faulconbridge/ Janar 31, 2020, LONDER, 31 Janar (Reuters) - Mbretëria e Bashkuar lë Bashkimin Evropian të Premten për një të ardhme të pasigurt mbi Brexit, lëvizjen e saj më të rëndësishme...
Parlamenti Evropian i jep OK final që Britania të largohet nga BE të Premten.
29 janar (UPI) - Afro katër vjet pasi britanikët votuan të largohen nga Bashkimi Evropian, anëtarët e Parlamentit Evropian të Mërkurën dhanë miratimin përfundimtar për largimin e Britanisë të Prem...
Brexit, më në fund! Johnson: ‘Kanë mbetur vetëm tetë ditë” me BE.
  Pasi projektligji mbi Brexit, sot në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar u bë ligj, kryeministri Boris Johnson ka thënë se ‘më në fund... mbetën edhe tetë ditë!’. Marrëveshja e largi...
Projektligji i Brexit çliroi Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, i destinuar të bëhet ligj
  Londër (AFP) - Legjislacioni që i mundëson Britanisë të largohet nga Bashkimi Evropian në fund të këtij muaji çliroi parlamentin të mërkurën, pasi Dhoma e Lartë e Lordëve braktisi përpje...
Vetëm 1.295 ditë pas Referendumit, Marrëveshja Brexit më në fund kalon Dhomën e Përfaqësuesve
Nga: OLIVER JJ LANE Projekt-Marrëveshja për Tërheqjen nga BE kaloi një votim në Dhomën e Përfaqësuesve  të enjten pasdite, tre vjet e gjysmë, tre Kryeministra dhe tre zgjedhje kombëtare pasi po...