Etiketa: brexit

Theresa May përballet me votëbesimin e konservatorëve në Parlament, mund të largohet nga posti.
Kryeministre e Mbretërisë së bashkuar përballet me votën e mosbesimit brenda lidershipit të saj të fundit pasi 48 nga parlamentarët Konservatorë për mbajtjen e votëbesimit. Por May si sfiduese ...
Farage: Marrëveshja mbi Brexit ‘nuk do të kalojë’, votuesit kundërshtojnë marrëveshjen 2 me 1
Aktivisti i Brexit Nigel Farage ka thënë ai dyshon nëse marrëveshja e tërheqjes së Kryeministres Theresa Maj do të kalojë në Dhomën e Ulet, ndërsa një sondazh ka zbuluar se votuesit e hedhin posht...
Brexit: Theresa May takohet me liderët e BE me synim që të shpëtojë marrëveshjen.
  Theresa May do të takojë liderët e BE dhe zyrtarë të BE sot e Martë për bisedime me qëllim që të shpëtohet marrëveshja e saj mbi Brexit. Ajo po mban bisedime me kryeministrin e Holand...
LAJM I FUNDIT: Theresa May shtyn votimin parlamentar mbi marrëveshjen e Brexit.
LONDON (Reuters) – Kryeministrja britanike, Theresa May papritur vendosi të hënën që të shtyjë votimin parlamentar mbi marrëveshjen e saj të Brexit. Me këtë vendim ajo hodhi poshtë planin e Britan...
Ndërsa Brexit po futet në prizë’, Farage përgatit partinë e re për ‘betejën akoma më të madhe’
  Nigel Farage ka konfirmuar se po planifikon të nisë një forcë të re politike për të shpëtuar Brexit, duke premtuar se ai "nuk do të rrijë shtrirë", ndërsa establishmenti politik përpiqet...
Dështimi i marrëveshjes së Brexit mund të rrëzojë qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar/ May.
Theresa May paralajmëroi të shtunën se kundërshtimi nga Parlamenti i marrëveshjes së saj të Brexit mund ta lëtë Britaninë në Bashkimin Europian dhe të sjellë opozitën laburistë në pushtet. Mesa...
Brexit: ‘Më e keqja marreveshje në histori’ e May me BE nënshkruhet zyrtarisht
  BRUKSEL (AP) - Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk thotë se Bashkimi Evropian ka miratuar një marrëveshje Brexit me Britaninë. Tusk tweetoi se 27 udhëheqës të BE mbledhur në B...
Martesa dyzetepesë vjeçare po merr fund! Ministrat e BE bien dakord me afatet e divorcit ‘të dhimbshëm’ të Brexit.
AFP / Emmanuel DUNAND -Kabineti i Theresa May, jashtë dëshirës, miratoi draftin e marrëveshjes Brexit që u negociua me Brukselin-. Ministrat europian firmosën draftin e marrëveshjes së divor...
UK dhe BE pajtohen mbi tekstin e marrëveshjes mbi Brexit
(FOTO: Ministrat janë thërritur për takimin me zonjën May sonte në mbrëmje)/ Zyrtarët e UK  dhe BE kanë rënë dakord për tekstin e marrëveshjes mbi Brexit përmes bisedimesh të rëndësishme. Nj...
Qëndrojmë së bashku, May e Britanisë bën thirrje për unitet mbi Brexit
Nga: Elizabeth Piper dhe Gabriela Baczynska, Reuters LONDËR / LUKSEMBURG (Reuters) - Kryeministrja britanike Theresa May i tha të martën ministrave te saj se do të siguronin një marrëveshje Bre...
Faqja 8 prej 14« E para...678910...E fundit »