Etiketa: britani

Makina përplaset me murin e jashtëm të Parlamentit Britanik. Westminster: “Shoferi arrestohet i dyshuar për sulm terrorist”.
Një burrë është arrestuar nën dyshimin për sulm terrorist pasi një makinë u përplas me murin jashtë selisë së Parlamentit, duke plagosur disa njerëz.- sipas BBC. Oficerët janë parë që kanë rret...
‘Ne ende nuk e qeverisim veten!’ Farage sulmon vendimin për të mbështetur BE-në mbi Iranin
Nigel Farage ka mbështetur atë se një vendim i rëndësishëm për Iranin, do të vendosë nëse Britania e Madhe do ndjeke verbërisht BE-në ose do mbështesë bizneset britanike, pasi ambasadori i SHBA në...
‘Gjyq- show’: Establishmenti sulmon BoJo sepse ai është një konkurrent i lidershipit të ardhshëm.
-Thotë deputeti britanik, Rees-Mogg-  Jacob Rees-Mogg ka sulmuar establishmentin e Partisë Tory që e vendosi Boris Johnson përmes një "gjyqi show" për komentet e tij mbi burkën, duke thënë se e...
Pedofilia në Kishë: Publikohet një raport shok mbi murgjit anglezë
Disa murgj benediktinë kane përfunduar në stuhi në Angli. Një raport shok ka zbuluar ekzistencën e abuzimeve të kryera për vite ne dem te të miturve Giuseppe Aloisi / Disa murgj benediktinë ...
Mes aleatëve, Gjermanët dhe Britanikët më të prerë kundër ndryshimit të kufijve
Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve të Ballkanit mund të sjellin destabilizim. “Ne besojmë se thirrjet për modifikim të ...
Gruaja myslimane Britanike mbështet Boris-in: ‘Unë jam e frikësuar nga burka’.
  Më shumë Myslimanë Britanikë po fillojnë të flasin në mbështetje të komenteve të Boris Johnson që përqeshën burkën islamike. "Unë kam frikë nga niqabi dhe burka", tha një grua myslimane. Në nj...
Boris Johnson është tani më favoriti për të zëvendësuar Theresa May
Nga: Katy Balls/ Ndërsa Theresa May dhe ministrat e saj po kalojnë pushimet e verës duke u përpjekur të bindin liderët në Bashkimin Europian mbi meritat e njohura gjerësisht të planit të ‘Brexi...
Jeremy Hunt, kryediplomati britanik, bën gafën me gruan e tij kineze në Kinë
Sekretari i ri i Shtetit për Punët e jashtme në Britani, Jeremy Hunt i cili zëvendësoi Boris Johnson që dha dorëheqjen para pak ditësh, ndodhet për një vizitë zyrtare në Kinë- por ka bërë një gafë...
92 vjeç, Elizabeta II punon akoma… Dhe merr pak
Madhëria e saj duhet të marrë pjesë në pothuajse 300 evente në vit, edhe pse pasuria e saj  eshtë 460 milionë. Më të njohurit janë djemtë e Dianës. E fundit? Camilla Nga Marco Cobianchi  &nb...
May: Britania do të dalë nga BE, por pa divorc.
  LONDER (Reuters)- Britania do të paraqesë 'masa paraprake të arsyeshme' në një seri pikash duke parë se si të përgatiten për një dalje të mundshme nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshj...
Faqja 18 prej 28« E para...10...1617181920...E fundit »