Etiketa: britani

Salvini i Italisë thotë se BE po përpiqet të “mashtrojë” Britaninë – Sunday Times
LONDËR (Reuters) - Ministri i brendshëm i të djathtës ekstreme të Italisë, Matteo Salvini, ka akuzuar Bashkimin Evropian se po përpiqet të mashtrojë Britaninë për Brexit për të cilin votoi, sipas ...
George Soros, plani i pistë për një referendum të ri të Brexit: Demokracia e përmbysur.
Nga Giovanni Masotti/ Shume e pabesueshme, anglezet perfekte –qe prej kohërave te lashta, te bindur se janë më të mire dhe më dinake, mbajtës te pashembullt  te demokracisë liberale - janë duke...
Adoleshentët po preferojnë më pak seks, më pak alkohol dhe më pak shtatzëni.
Adoleshentët po bëhen gjithnjë e më pak të mundshëm për të bërë seks, ata preferojnë të kenë më shumë kohë për familjet e tyre dhe të kenë më shumë marrëdhënie erotike online, sipas një studimi- r...
Theresa May kërcënon kombin: “Pranoni Brexit-in tim, ose nuk ka fare Brexit”.
Kryeministrja Theresa May, pasi bëri kaq shumë sanksione ndaj BE, ka zbuluar një “vendim të çeliktë, duke paralajmëruar vendin që të pranojë Brexit ultra- të butë të saj, ose rrezikohet “të mos ke...
Trump- May, Media britanike lundron përmes lajmeve ‘fake’
 Me intervistën e tij ndezëse dhe përpjekjet për të riparuar dëmin, vizita e Donald Trump në Mbretërinë e Bashkuar la një gjurmë - dhe gazetat përpiqen ta pasqyrojnë këtë sipas tyre:    The Gua...
Jep dorëheqjen Boris Johnson, ministër i Jashtëm i Britanisë
Boris Johnson hka dhënë dorëheqjen si Sekretar i Jashtëm i Britanisë mes krizës në rritje politike mbi strategjinë e Breexit në Britani. Ai është ministri i dytë i vjetër i kabinetit që jep dor...
Ministri Britanik i Brexit, David Davis, jep dorëheqjen. Theresa May bie në krizë.
( FOTO: Zoti David Davis u emërua ministër i Brexit në 2016)/ Kryeministre Britanike, Theresa May përballet me një krizë brenda kabinetit të saj. Kriza kulmon sot, ditë e Hënë, pasi ministri i ...
‘Babalja’ lë Italinë dhe niset për në Britani
Audio-përgjimi që pretendohet se përfshin në trafik droge vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nga Italia është dërguar në Britaninë e Madhe. Ekspertiza do të kryhet nga autoritetet ...
Tre të katërtat e Britanikëve mbështesin ulje dramatike të emigracionit/ Sipas sondazhit
Te dy palët, edhe ata qe deshën Brexit edhe ata qe deshën qendrimin ne BE, kane ndare sentimentet e tyre, sipas Deltapoll Nga BENAS GERDZIUNAS/ Politico Pothuajse tre të katërtat e të rritur...
Megan Markle është shtatzënë! Super-thashethemi vërshon në Buckingham Palace
Shtyrja e muajit të mjaltit, veshjet që bëjnë defekt... Dukesha e Sussexit mund të fshehë një sekret të ëmbël, që përpara Martesës Mbretërore. Skandal i ri në oborr SHTYRJA E MUAJIT TE MJALT...
Faqja 19 prej 28« E para...10...1718192021...E fundit »