Etiketa: britani

Boris Johnson e krahason Putin në ‘Lojërat Olimpike’ si Hitleri në vitin 1936
(FOTO: Boris Johnson duke folur nç komitetin e Punëve të Jashtme)/ Sekretari i Jashtëm Boris Johnson është pajtuar me idenë e hedhur në Parlamentin Britanik se Presidenti Putin po përdor ‘Kupoë...
Lideri i Laburistëve, Corbyn: “Unë do të punoj me Putin pavarësisht sulmit ndaj Skripal”.
Mbretëria e Bashkuar duhet të presë për prova para se të marrë masa të mëtejshme kundër Rusisë—tha lideri i laburistëve, Corbyn.   Jeremy Corbyn ka thënë se do të vazhdojë të punojë me ...
23 diplomatë të Mbretërisë së Bashkuar dëbohen nga Moska/ Çështja e helmimit të spiunit Rus.
Rusia po dëbon 23 diplomatë britanikë për shkak të grindjeve mes dy shteteve mbiu sulmin me agjent nervin kundër një ish- spiunit rus dhe vajzës së tij. Ministri i Jashtëm i Rusisë tha se stafi...
Britania po kontakton azilantët rus mbi rrezikun që u vjen nga Rusia
Policia në Mbretërinë e Bashkuar ka nisur kontakte me një numër azilantësh Rus për të diskutuar rreth sigurisë së tyre, teksa po heton për vrasjen e biznesmenit rus Nikolai Glushkov. Trupi i 68...
Britania në “rrezik real” për një luftë “katastrofike”, ndoshta bërthamore me Rusinë.
Admirali Lord West, një anëtar i Marinës Mbretërore, tha se bota do të “bëjë disa lëvizje sensitive’ kur të ketë të bëjë me ish shtetin Sovjetik dhe presidentin Vladimir Putin. Lord West tha se...
Policia Britanike po heton mbi vdekjen e Glushkov si ‘vrasje’
Policia e Mbretërisë së Bashkuar ka nisur një hetim për vrasje pas vdekjes së biznesmenit Rus, Nikolai Glushkov në jug-perëndim të Londrës. Zoti Glushkov u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Ne...
Helmimi i spiunit: Johnson thotë se komuniteti ndërkombëtar është në krah të Britanisë.
Boris Johnson ka bërë hapa të tjerë në luftën e fjalëve të Britanisë me Rusinë, duke e akuzuar Kremlinin se po mburret për helmimin e agjentit të dyfishtë, Sergei Skripal. Sekretari i Punëve të...
Çështja e spiunit Rus: Nis ‘Lufta e Ftohtë’ Rusi- Britani. Rusia do të dëbojë së shpejti diplomatët Britanik”.
Rusia do të përzërë diplomatët e Mbretërisë së Bashkuar ‘së shpejti’, ka thënë ministri i Jashtëm i Rusisë, si përgjigje e dëbimit të 23 diplomatëve të saj nga Britania. Ministri i Jashtëm Serg...
Shtëpia e Bardhë- në krah të Britanisë mbi vendimin për të larguar diplomatët Rus.
Shtëpia e Bardhë thotë se “qëndron në solidaritet” me ‘aleatin më të ngushtë”- Mbretërinë e Bashkuar dhe mbështet vendimin e shtetit Britanik për të përzënë diplomatët rus. Kryeministre Theresa...
37 miliardë Pound të ‘divorcit Brexit’ nuk do të paguhen deri në vitin 2064
Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të paguajë të ashtuquajturën ‘faturë e divorcit’ të Brexit edhe për afërsisht 50 vjet të tjerë, deri në vitin 2064, ka vlerësuar Zyra për Përgjegjësinë e Buxhet...
Faqja 21 prej 28« E para...10...1920212223...E fundit »