Etiketa: covid19

NGA TI PRITET NDRYSHIMI I BOTËS
  Nga: Astrit Patozi/ Karantina të privon nga shumë të drejta, por jo nga fantazia. Fjala vjen, ti mund ta mendosh veten suedez e të pretendosh që jeta të vijojë normalisht, me restorante, ...
Rritet prapë numri i viktimave në Itali; sot 636.
ITALI- Numri i viktimave të shkaktuar nga Koronavirusi në Itali vijon të mbetët i lartë. Pas lajmeve te djeshme qe u kosntatua nje renie, sot perseri numri i ngjit lart. Sipas të dhënave të...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit, nuk e mbajti dot zhgë...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Kërkimet në Google mund të jenë një mjet i dobishëm në luftën e koronavirusit
një ekonomist dhe ekspert për të dhëna të rëndësishme shkruajti një artikull në New York Times të Dielën, sipas të cilit termat e kërkimit në Google mund të ndihmojnë zyrtarët e shëndetësisë të pë...
COVID19/ Humbja e një pacienti 90-vjeçar në Infektivin e Tiranës e çon numrin në 22
Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare, duke e çuar kështu në 22 numrin e vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Raportohet se 90-vjeça...
Teksa Serbia synon për në BE, Rusia fluturon me ndihma për Coronavirus-in
BELGRADE, Serbia (AP) — Ushtria Ruse ka dërguar 11 aeroplanë të ngarkuar me pajisje dhe ekspertë mjekësor drejt Serbisë, me qëllim që të ndihmojë në luftën kundër përhapjes së koronavirusit. Mi...
Rama: PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas thirrjeve të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figurave të tjera të saj, drejtuar qeverisë për të ndryshuar strategjinë e testi...
Kryeministri i Irlandës vesh bluzën e mjekut dhe niset në shërbim të të sëmurëve
Leo Varadkar, krzeministri irlandey, ka bërë një gjest të madh duke lënë kostumin yzrtarit më të lartë, dhe ka shkuar për të luftuar koronavirusin si mjek. 41- vjeçari do të kryejë një sesion n...
Ç’pikëllim/ 793 viktima në 24 orët e fundit në Itali
talia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 4825, që do të thotë janë 793 viktima në 24 orët e fundit.  Rastet janë s...
Faqja 49 prej 49« E para...102030...4546474849