Etiketa: covid19

covid19/ Thyet rekordi i një dite më parë/ 69 raste të reja në 24 orët e fundit
  Java e fundit ka shënuar një numër të lartë infektimesh prej koronavirusit në vend. Nga dita në ditë numri ka ardhur në rritje, ku ditën e diel u raportuan 57 raste të reja. Testimi i ...
COVID 19/ Situatë e rëndë në Maqedoni / 9 viktima dhe 162 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 778 testime që janë bërë dje, 162 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Rastet e reja janë nga: Shkup-92, Tetovë-35 Kumanovē-3, Dibër-5, Shtip-1, S...
Covid i merr terren qytetarisë, dje 46 të prekur, sot 11 më shumë- 57. Ku shkojmë kështu?
  KOMENT Ku po shkojme me kete perhapje te infeksionit me Covid? SA shume njerez nuk besojne se ka virus. Por shume prej tyre bien viktime. Po rritet prape numri i te prekurve. ...
COVID-19, Bashkia e Durrësit mbyll dyert dhe nis dezinfektimin/
Infektimi i një prej punonjëseve të Bashkisë Durrësit me SARS-CoV-2 ka vënë nën alarm të gjithë punonjësit e saj këtë të shtunë. Shërbimet e higjienës kanë bërë dezinfektimin e të gjitha am...
“I dyshuari për Covid u ul në restorant dhe priste përgjigjen”/ Daja: Këto janë të rrezikshme!
Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Rovena Daja ka deklaruar për “Abc e mëngjesit” se qytetarët nuk respektojnë masat për COVID-19. Ajo tregoi se edhe në rastet kur dyshohet se janë të infe...
Covid19/ Vetëm në Shkodër 11 raste të reja në 24 orë, 31 raste në vend.
  Koronavirusi është rikthyer sërish frikshëm në vend, ku ditët e fundit janë shënuar shifra rekord infektimesh. Në Shkodër, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 11 raste të reja pozit...
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milionë
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milionë, pik në shumë zona, ndërsa në Evropë bien, thotë CDC Rastet e konfirmuara të koronavirusit kaluan vlerën e 2 milion në Sh.B.A të Mërkurën, ...
COVID19/ Çdo ditë një rekord i rasteve të reja/ 44 të infektuar në 24 orë
E sotmja eshte dita me numrin me te madh te rasteve pozitive me koronavirus ne 24 oret e fundit. Ministria e Shendetesise ka njoftuar zyrtarisht se ne vend jane konfirmuar 44 raste te reja me k...
Humb jetën i 35-ti i infektuar me Covid, një 59-vjeçar, shkon në 35 numri i viktimave
Në përditësimin e të dhënave të MSH-së, u konfirmua një tjetër viktimë nga COVID 19 në vend, duke e çuar numrin e tyre në 35. Viktima është një 59 vjeçar nga Lushnja të shtruar prej disa ditësh...
COVID19/ Rëndohet situata në Maqedoninë e Veriut, 7 të vdekur në 24 orë
Në Maqedoninë e Veriut vijon të rëndohet situata nga pandemia e koronavirusit. Vetëm në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se kanë ndërruar jetë 7 persona të prekur me Cov...
Faqja 30 prej 49« E para...1020...2829303132...40...E fundit »