Etiketa: covid19

5 shtete i mbajnë kufirin hapur Shqipërisë: SHBA, Turqia, Kosova, Maqedonia dhe Serbia
Shqipëria  konsiderohet zonë me rrezik të lartë   ndaj shume shtete i kanë mbyllur dyert,  por ka  dhe nga ata të cilët   nuk e kanë problem hyrjen e shqiptarëve në territoret e tyre. Kështu shqip...
Covid 19/ MSh: Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 pacientë, 152 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit dhe 52 të shëruarit. Po ashtu konfirmohet se kanë hu...
COVID19/ 4 viktima dhe 167 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID...
COVID19/ Humb jetën Llambri Filo, profesor i historisë; ai vuante edhe nga leucemia
Ka ndërruar jetë  historiani i njohur Llambo Filo. Historiani Llambro Filo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare pas infektimit prej koronavirusit, por prej kohesh ai vuante nga leucemia. Ai is...
Universiteti i Oksfordit rifillon provat e vaksinës COVID-19.
  Provat e një vaksine Covid-19 që u zhvilluan nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin pasi një ndërprerje për shkak të një efekti anësor të raportuar në një pacient në ...
COVID19/ Edhe sot u shënuan 3 viktima, 164 rezultuan të infektuar
Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shënuar në 24 orët e fundit 3 viktima dhe 164 të infektuar nga COVID-19 nga 872 testime. Ndërkohë të shëruar janë 51. Më shumë raste kishte Tirana 56, p...
Britania bën thirrje: ‘Shmangni ‘festat e fundjavës’, jo më shumë se gjashtë persona së bashku..
Publiku nuk duhet ta trajtojë këtë fundjavë si një "festë" përpara se kufizimet e reja të Anglisë për koronavirusin të koduara "Rregulli i Gjashtë" të hyjnë në fuqi të hënën, ka paralajmëruar poli...
COVID/ AstraZeneca nis prodhimin e 30 milionë vaksinave porositur nga qeveria britanike.
Gjigandi farmaceutik, AstraZeneca, tashmë e ka filluar prodhimin e 30 milionë dozave të vaksinës kundër koronavirusit, të cilat i ka porositur qeveria britanike. Kjo vaksinë është duke u zhvilluar...
COVID/ Tetë të burgosur infektohen në burgun e Drenovës
Në burgun e Drenovës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 8 të burgosur. Mediat bëjnë të ditur se gjithashtu janë kryer tamponët për një nga sektorët e katit të dytë, të këtij burgu. Të burg...
Dr. Kalo: ‘Kohë kovidiane. Për ne nuk ka pushime e festa. As për ju, qytetarë, nuk ka pakujdesje!’.
Teksa Shqipëria mbylli një tjetër javë të vështirë të koronavirusit, mjeku i njohur infekisonist, Tritan Kalo, ka njoftuar se në kalendarin e mjekëve që po përballojnë COVID-in janë hequr festat e...
Faqja 20 prej 49« E para...10...1819202122...3040...E fundit »