Etiketa: is_tag

COVID19/ Sot ishte dita pa viktima, 134 pozittivë, 100 të shëruar.
Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orë kanë rezultuar pozitivë 134 persona, ndërsa kanë mposhtuar ...
COVID19/ Dilema ‘mbyllemi apo nuk mbyllemi prapë’. OBSH thotë se Shqipëria nuk ka nevojë për ‘mbyllje totale’.
Në shumë vende të Europës janë rritur rastet e të prekurve nga Covid-19, çfarë ka shtuar,frikën se vala e dytë e pandemisë po mbërrin dhe mund të ketë një tjetër lock down. Në Itali ka nisur mbyll...
Covid-19/ Voltana Ademi e bashkisë së Shkodrës rezulton pozitiv.
Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është infektuar me koronavirus. Ademi i është nënshtruar tamponimit një ditë më parë, ndërsa përgjigjia zyrtare ka mbërritur sot dhe ka rezultuar poziti...
COVID19/ Akoma ka njerëz që nuk e besojnë, por akoma mbetet i lartë numri i vdekjeve: Sot 5 pacientë humbën jetën.
Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë pesë pacientë me koronavirus. Gjithashtu, MSH bën me dije se kanë rezultuar pozitivë me virusin e rëndë 153 persona...
COVID19/ Edhe në 24 orët e fundit- 4 pacientë humbën jetën
Janë 132 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 4 vdekje. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale rikujton qytetarët se ndalohen të gjitha grumbullimet pasi janë burim i pë...
5 shtete i mbajnë kufirin hapur Shqipërisë: SHBA, Turqia, Kosova, Maqedonia dhe Serbia
Shqipëria  konsiderohet zonë me rrezik të lartë   ndaj shume shtete i kanë mbyllur dyert,  por ka  dhe nga ata të cilët   nuk e kanë problem hyrjen e shqiptarëve në territoret e tyre. Kështu shqip...
Covid 19/ MSh: Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 pacientë, 152 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit dhe 52 të shëruarit. Po ashtu konfirmohet se kanë hu...
COVID19/ 4 viktima dhe 167 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID...
COVID19/ Humb jetën Llambri Filo, profesor i historisë; ai vuante edhe nga leucemia
Ka ndërruar jetë  historiani i njohur Llambo Filo. Historiani Llambro Filo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare pas infektimit prej koronavirusit, por prej kohesh ai vuante nga leucemia. Ai is...
Universiteti i Oksfordit rifillon provat e vaksinës COVID-19.
  Provat e një vaksine Covid-19 që u zhvilluan nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin pasi një ndërprerje për shkak të një efekti anësor të raportuar në një pacient në ...