Etiketa: demokratet

Sondazhi: Bernie Sanders kryeson në primaret Demokrate presidenciale të vitit 2020
  Ish-zëvendës presidenti Joe Biden dhe Sen. Bernie Sanders (I-VT) mbajnë një kryesim substancial mbi konkurrentët e tyre demokratë për nominimin presidencial të vitit 2020, sipas një sond...
Demokratët nuk mund të fitojnë me forcat e tyre; kështu që ata duan të ndryshojnë ‘lojën’/ Bernie Marcus.
Sipas Breitbart News/ Një nga kritikat më të forta ndaj presidentit Trump është se ai paska shkelur të ashtuquajturën ‘norma demokratike’. Think- tanket që drejtojnë Demokratët, si edhe dhe kol...
Hetimi i Demokratëve ‘një ekspeditë gjuetie e trashë’, tha Trump
AFP / Mandel NGAN Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump iu drejtua me një fjalim Asosacionit Kombëtar të Prokurorëve në Shtëpinë e Bardhë në Uashington, DC në 4 mars 2019. Preside...
Trump pohon se ‘nga shpella’ e mbylljes së qeverisë nuk dilet pa fondin për Murin.
Presidenti Donald Trump kishte një mesazh të Martën për Demokratët, duke shpresuar se do t’i zbusë Demokratët në vringëllimin e armëve ku kanë bllokuar fondet e një pjese të qeverisë gjatë një shi...
“Bye- Bye!…”. Presidenti Trump largohet nga takimi me Demokratët për mbylljen e qeverisë .
Presidenti Donald Trump është larguar nga takimi me liderët Demokratë duke iu thënë ‘bye- bye!’; ndërsa negociatat mbi mbylljen e qeverisë Amerikane u prishën në ditën e tyre të 19- të të tyre. ...
Bllokimi i Shteteve të Bashkuara: Demokratët do ta kalojnë buxhetin, por ‘jo për Murin e Meksikës’
(Foto: Nancy Pelosi është e paepur në vendimin për të mos financuar murin- BBC)/. Demokratët  në Shtetet e Bashkuara kanë pohuar se do ta kalojnë buxhetin me qëllim që t’i japin fund bllokimit ...
Republikanët e Trump fitojnë mesataren historike në zgjedhjet afatmesme
( Foto ngaChip Somodevilla/Getty)/ Republikanët ishin të zhgënjyer që humbën Dhomën e Përfaqësuesve ndaj Demokratëve të martën. Por ata fituan disa vende në Senat. Në përgjithësi, GOP ka tejkal...
Trump paralajmëron “dhunë nga të majtët” nëse Demokratët fitojnë zgjedhjet ‘mid- term.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka paralajmëruar se politikat e tij do të përmbysen ‘dhunshëm’ në qoftë se Demokratët do të fitonin zgjedhjet mid- term të Nëntorit. Ai iu tha l...
James Comey paralajmëron demokratët kundër socializmit: ‘Ju lutem, mos humbni logjikën’
Nga:  Fox News Ish-drejtori i FBI-së, James Comey,eshte kthyer përsëri në mish mashin- politik përmes Twitter të Dielën, duke paralajmëruar Demokratët që të mos "vrapojnë drejt të majtës social...
Ikja nga demokratët, shuplaka e fundit për Hillary Clinton & Co.
Nga: Glauco Maggi/ Libero Quotidiano.it/ Brandon Straka është demokrat, homoseksual i deklaruar, stilist parukier, aspirant aktor, newyorkez, dhe në vitin 2016 votoi për Hillary Clinton. Gji...
Faqja 1 prej 212