Etiketa: dimer

BUKURIA E DITËS: DURRËSI ZGJOHET ME BORË
Sot qyteti më i madh bregdetar i vendit, Durrës, është zgjuar i zbardhur nga bora. Kamerat amatore dhe kamerat e televizioneve lokale të qytetit kanë vrapuar menjëherë për të fiksuar sa më parë pa...
Ndodhemi në ‘syrin’ e ciklonit të të ftohtit, nesër më ftohtë se sot
Edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme do të kemi rënie të ndjeshme temperaturash, dita e hënë (nesër)  pritet të jetë dita më e ftohtë. Në kryeqytet temperaturat  do të arrijnë në -3 gradë, ndërs...
Tre të vdekur gjatë të ftohtit të papritur në Greqi.
    Athina (AFP) - Tre vetë kanë vdekur në Greqi pasi moti me stuhi dhe temperaturat ngritëse mbërthyen shumicën e vendit, thanë zyrtarët të dielën. Trupat e dy burrave të moshu...
115 familje në Dibër janë izoluar nga bora.
  Dibra është një nga qarqet më të prekura nga reshjet e borës. Gazetari Enver Doçi raportoi për “BalkanWeb” se ka probleme në zonat e thella nga prania e akullit dhe ngricës në rrugë. Në ...
Që mbrëmë në mesnatë përjetojmë temperaturat siberiane, deri minus 14; pritet e hëna
I ftohti polar ka zbritur në të gjithë territorin e vendit tonë. Duke nisur nga mesnata e së mërkurës, temperaturat kanë rënë ndjeshëm dhe zonat veriore e juglindore të vendit janë përfshirë nga r...
Këto ditë të dimrit të egër; ja si transportohet i sëmuri në Pukë .FOTO
Fotot janë marrë nga ngjarje e vërtetë e ndodhur para dy ditësh në fshatin Rrapë të Pukës. Një 60 vjeçar në rrezik për jetën, kërkonte ndihmë shëndetësore. Nuk kishte asnjë mjet tjetër trans...
Evropa në mot të ngrirë, më shumë se 20 viktima nga të ftohtit.
Temperaturat e akullta në të gjithë Evropën kanë lënë më shumë se 20 të vdekur. I ftohti arriti në pika të pabesueshme, thuajse absurde kur u mbuluan me borë edhe ishujt grekë dhe Italia jugore. ...
Kosovarët e përballojnë pa frikë të ftohtin në minus 25 gradë. Shikoni Video-n
(FOTO: Ky dimër në Prishtinë)/ Qytetarë të Prishtinës, ku moti i ftohtë është shumë më i egër se në Tiranë dhe zonat jugore të vendit, nuk “qahen” prej këtij moti me temperatura nën 25 gradë C....
I ftohti polar po kalon pa fatkeqësi të mëdha. FOTO
Nga Laert Skiro/ I ftohti i egër që ka mbërthyer vendin tonë nga jugu në veri e nga bregdeti në zonat malore ka krijuar të papriturën e madhe. Edhe kur është thënë se do të vijë një valë të fto...
4 stinët dhe humori i mirë, nr. 2: Në dimër, duhet lëvizur!
"Rreziku më i madh në dimër, është moslëvizja", thotë me humor Michel Lejoyeux, profesor i psikiatrisë dhe mjekësisë së varësisë në Paris-VII. "Kemi shpesh frikë të dalim, nga meraku se mos ftohem...
Faqja 1 prej 212