Etiketa: durres

I kthehen publikut 3500 metra katror plazh; zyrtarët e Bashkive dërgohen në procedurë penale
Pas aksionit të ndërmarrë në Ksamil dhe në Lezhë për pastrimin e hapësirave të plazhit, stacioni i radhës ka qenë Durrësi. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”, burime zyrtare nga policia bene ...
‘Bindjes Demokratike’ i rrëmbejnë një mandat tjetër në Durrës
Nga: Astrit Patozi/ Sot mësuam se na e paskan rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Megjithëse zgjedhjet kanë 4 javë që kanë përfunduar, "Rilindja" nuk ditka të ndalet. Që do të thotë se ajo vj...
Valbona Sako merr, edhe në Gjykatë, mandatin e kryetares së Durrësit. Ja pse…
Gjykata e Rrethit Durrës vendosi sot që t’i njohë mandatin e kryebashkiakes Valbona Sakos, e cila kandidoi për PS, në zgjedhjet  e30 qershorit. Vendimi i gjykatës erdhi pas kërkesës që bëri Par...
Gjykata e Durrësit refuzon mandatin Sakos së PS ‘për shkak të BD’
Duket pas i ndërlikuar arsyetimi i vendimit të gjykatës së Durrësit mbi kërkesën e kandidates së PS për kryetare të Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako, që  refuzohet ‘për shkak të Bindjes Demokrat...
Muxhahedinët bëhen me qytet në Shqipëri, Ashraf 2
Të paktën 3 mijë muxhahedinë që ndodhen në Shqipëri do të kenë “qytetin” e tyre. Është inauguruar sot kampi Ashraf 3 që ndodhet në afërsi të Manzës, 30 km larg Tiranës. Pamjet nga brenda treg...
Më në fund gazetari i ‘Bild’ lëshon përgjimin e premtuar mbi votimet në Durrës.
Në një tjetër përgjim të publikuar nga “Bild”, shfaqet Astrit Avdylaj duke folur në telefon me kreun e Bashkisë së Shijakut, të cilit i kërkon një takim me Vangjush Dakon dhe Ilir Ndraxhin, aktual...
Dako i Durrësit në ‘standby’, nuk merr bekimin e Ramës për mandatin tjetër. ‘Luli kërkon biberon, por le të rritet për vitin 2021’.
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot projektin ‘Bashkia që duam',  në Durrës, në prani të shumë qytetarëve durrsak të interesuar për projektin qeverisës të katër viteve që vijnë. Në takim ndodhej ed...
Basha i quan ‘bagëti’ deputetët e PD dhe thotë se ‘të shtunën- takim me historinë’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka aluduar në Durrës, gjatë takimit me militantë, se historia tani e tutje bëhet vetëm për atë. Ai i ftoi njerëzit që t’i bashkohen ‘historisë së tij’, që nis me protes...
BUKURIA E DITËS: DURRËSI ZGJOHET ME BORË
Sot qyteti më i madh bregdetar i vendit, Durrës, është zgjuar i zbardhur nga bora. Kamerat amatore dhe kamerat e televizioneve lokale të qytetit kanë vrapuar menjëherë për të fiksuar sa më parë pa...
Aksident rrugor në Durrës, humb jetën një person
Një aksident që ka shkaktuar vdekjen e një personi është regjistruar në Durrës; një biçiklist është përplasur nga një motoçikletë dhe ka gjetur vdekjen. Ngjarja ndodhi në lagjen Nr.15. Burime z...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »