Etiketa: durres

Në Durrës ka filluar riparimi i godinave, koloneli izraelit garanton: ‘Mund të banoj me familjen time këtu!’
Punonjësit e ndërtimit të Bashkisë së Durrësit nën mbikëqyrjen e ekipit ushtarak izraelit kanë nisur rindërtimin e mureve dhe riparimet e nevojshme në një pallat banimi në Durrës. Ekipi izraelit ë...
Ushtaraku që humbi gruan, mbesën dhe vajzën përlotet para Ramës.
Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot oficerin e policisë Ajet Meçja, për ta ngushëlluar për tre humbjet e mëdha të tij nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Meçja humbi tre njerëzit e dashur ...
2 mijë apartamente të pa shitura vetëm në Durrës
-Shoqata e ndërtuesve: Gati t’ia shesim qeverisë në kosto- Vetëm në qarkun e Durrësit stoku i apartamenteve të pa shitura arrin në 2000. Arben Dervishaj, nënkryetar i Shoqatës së Ndërtuesve sqa...
Mbrëmja nuk e zuri më këmbë pallatin në Shkozet, ishte rrezik.
Shembet me shpërthim të kontrolluar një tjetër ndërtesën e dëmtuar rëndë në Shkozet. Banesa e shembur me shpërthim të kontrolluar në Shkozet ishte 5-katëshe. Ngjitur me këtë pallat 5-katësh më ...
Perëndimi i një pallati tjetër në Shkozet; ora lëviz drejt shembjes– FOTO
Një tjetër pallat është drejt shembjes në Shkozet. Ky perëndim i sotëm mund të jetë i fundit në jetën e tij. Ndodhet ngjitur me këtë pallat 5-katësh më herë është shembur një tjetër banesë 3-ka...
Lajmi i rremë i sjell vdekjen një banori në ish- kënetën e Durrësit
Koment/ Mund të ndodhin ngjarje më të tmerrshme, nëse do ë vazhdojnë të lëshohen lart e poshtë lajme të rreme dhe njerëzit, në vend që t’i luftojnë këto ‘bisha vdekjeje’ edhe t’i besojnë. Po...
Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve
Sot u është dhënë lamtumira e fundit familjes Lala të cilët u shuan nga jeta, pas tërmetit të rënë më 26 nëntor. Mes dhimbjes së madhe dhe lotëve, familjarë, të afërm, miq e shok të shumtë i ka...
Gazetarja e l’Avenire e Vatikanit arrestohet për lajmet e rreme nga Durrësi
Gazeta  e l'Ávenire pranë Vatikanit  ka publikuar një lajm në të cilin përshkruan gjendjen në qytetin e Durrësit. Është ky artikull që Xhulia Aliaj i eshtë referuar duke sjellë arrestimin e saj...
Nëna dhe tre fëmijët e familjes Lala nxirren të pajetë nga rrënojat. Tani 47 viktima dhe 790 të plagosur.
Pllakos tragjedia për familjen Lala në zonën e ish-Kënetës në Durrës,  nga kjo familje janë nxjerrë trupat e pajetë të katër personave. Në rrënojat e banesës së familjes Lala janë gjetur katër tru...
Konfirmohet viktima e 40 në Durrës
Është konfirmuar viktima e 40 si pasojë e tërmetit të së martës. Viktima është femër dhe u gjet në Durrës. Vijon…...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »