Etiketa: is_tag

Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm me dy tragete nga Bari dhe një tjetër nga Ankona ...
Durrësi zgjohet nën pushtetin e mjegullës. Anijet shkojnë e vijnë me vonesë.
Mjegulla e dendur që ka pushtuar Durrësin ka shkaktuar vonesa të vogla në ankorim në kalatë të dy trageteve të linjës Bari-Durrës. Rreth orës 9:00 ka hyrë trageti i parë dhe tjetri po ankoroh...
Sulmohet nga droni me tritol kantina e verës e deputetit Lefter Koka, ‘armik’i Ilir Metës
Një konflikt për markën tregtare të konjakut është vënë në qendër të hetimeve për zbardhjen e sulmit me tritol ndaj biznesit të deputetit Lefter Koka në Durrës. Lefter Koka eshte deputet i PS...
Ja kur nis puna për Durrësin e ri/ Ndryshim madhështor, Rama bën një takim me…
Kompania EMAAR me në krye presidentin, Muhamed Alabar mbërriti sot në Durrës dhe prezantoi planin për portin turistik të qytetit bregdetar. Një investim që do të nisë gjatë mandatit të 3-të të ...
Ndërtuan pa leje tek Kepi i Rodonit dhe zaptuan plazhin, 5 persona në pranga.
5 persona janë vënë në pranga të policisë në Durrës, pas një operacioni në kuadër të goditjes së veprimtarisë kriminale në fushën e zënies së hapësirave publike dhe ndërtimeve të paligjshme, tek K...
Rama në stërvitjen “Defender Europe 2021”: ‘Në diktaturë ju ishit të mallkuar në këtë tokë, tani mund të doni të qëndroni këtu’.
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në organizimin për nisjen e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 2021” tha se regjimi komunist e kishte brumosur popullin shqiptarë me idenë se të ...
Ndërtimi i Portit turistik të Durrësit bën jehonë në CNN
Investimit 2 miliard euro të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, i është bërë jehonë në median e njohur amerikane CNN. Mohamed Alabbar në intevistën p...
“Defender 21”/Nis sot stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor, mbërrin në Durrës anija e SHBA-së
Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor ka nisur sot me mbërritjen e anijes “Bob Hope”.  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në kuadër të stërvitjes ushtarake “Defender 21” ka bërë t...
Drejt fitores historike/ Rama merr mandatin e 3-të, ky ko të jetë Qyteti Surprizë
Partia Socialiste zhvillon sot aktivitetin e madh përmbyllës të fushatës në Durrës. Kryeministri Rama ka publikuar një pjesë të skenografisë së organizuar në stadiumin gjigant, ku shihen të vendo...
Kapen 200 kg kokainë në Portin e Durrësit, të fshehura në dyshemenë e kontenierit me banane! Vinte nga Amerika Latine! Shoqërohen punonjës të kompanisë
Kapen 200 kg kokainë në portin e Durrësit. Sipas Report Tv kjo është sasia e peshuar deri më tani, pas dyshohet të jetë në sasi më të mëdha. SPAK ka firmosur urdhër arrestet që priten që të ekzeku...