Etiketa: is_tag

Tritoli në shtëpinë e Dukës: Policia sekuestron pamjet e kamerave të sigurisë
Policia e Shtetit ka sekuestruar të martën e 25 janarit pamjet e kamerave të sigurisë në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Mbrëmjen e 24 janarit, q...
A do të kenë dy PD-të e Durrësit një përfaqësues të vetëm për zgjedhjet vendore?
KOMENT/ E hëna e 24 janarit është dita e fundit e propozimit të emrave pranë Komisionit të Themelimit të Partisë Demokratike për të kaluar në një fazë tjetër, atë të miratimit. Bëhet fjalë p...
Emaar Group vijon punën për Portin e Durrësit
Nga Ana Gjoka/ AP  “Mohamed Alabbar, pronar i Emaar Group vazhdon angazhimin për projektin e portit të Durrësit”. Kështu është konfirmuar nga Ministria e Infrastrukturës ...
Kërcënon moti: Mbi 1000 metra lartësi ka redhje bore. Reshjet e shiut përmbytin Durrësin, në Shkodër dhe Lezhë pa energji.
Reshjet e shiut, të cilat nisën të dielën dhe pritet të zgjasin edhe këtë të hënë kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH)) ka njoftuar të gjithë qyte...
SPAK: 4 të arrestuar, 6 milionë euro dëme përmes abuzimit.
Prokuroria e Durrësit ka firmosur 7 masa sigurie ndërsa mësohet se 4 prej tyre jane masat e sigurisë “Arrest me burg”. Mes te hetuarve janë edhe adminsitratorë të firmave private. Firmat kishin ng...
Shkelje me tenderin/ SPAK zbarkon në Bashkinë Durrës dhe arreston tetë vetë
Prokuroria e Posaçme në Republikën e Shqipërisë (SPAK) ka bërë me dije të premten e 29 tetorit, se abuzimi me tenderat në Bashkinë e Durrësit ka çuar në pranga dy punonjës të saj dhe 6 punonjës të...
Cilat ishin shkaqet e vdekjes së 4 rusëve? Ndryshon pista.
Ambasada ruse në Shqipëri të dielën e 17 tetorit ka konfirmuar identitetet e vdekjes së katërfishtë të shtetasve rusë, mbrëmjen e 15 tetorit në një hotel në Qerret. Përkatësisht ata janë: Natal...
Ai tha: “Jam i pari që marr kallashin”/ Cili është i burgosuri që shkeli masën e sigurisë për të shkuar në takimin e Berishës, i dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale
Një person që ndodhet nën masën “arrest shtëpie” ka marrë pjesë  dje në “Foltoren” e mbajtur nga Sali Berisha në qytetin e Durrësit. Ai quhet Ilirjan Amedani, teksa e ka thënë vetë se rezulton ...
Durrës, mbytet në det turistja serbe
(FOTO: Arkiv) Një turiste serbe është mbytur duke notuar në zonën turistike të Durrësit mëngjesin e sotëm. 60-vjeçarja është mbytur duke u larë, ndërsa nuk dihet ende shkaku. Shkak mund t...
Basha urdhër Fred Xhaferrajt: ‘Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit’.
PD e Durrësit vazhdon hemorragjinë e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.  Ndërkohë që një pjesë e tyre janë larguar në heshtje nuk kanë munguar...