Etiketa: is_tag

Anija më e bukur në botë viziton Durrësin për disa ditë, deri në datë 19 tetor.
Respektohet në ujërat e çdo kontinenti, sepse cilësohet si anija më e bukur në botë. Anija-shkollë me vela e forcave detare italiane, pothuajse shekullorja Amerigo Vespucci, sot ka vizituar ed...
Durrës/ Dështon atentati me snajper ndaj Akil Nerjakut,
Një atentat i dështuar që kishte shënjestër Akil Nerjakun ka ndodhur mesditën e djeshme në zonën e plazhit të Durrësit. Një person, i cili ishte brenda një furgoni dyshohet se ka qëlluar me snajp...
Autostrada Durrës-Tiranë ‘mbytet’ nga gruri, reagon policia dhe zbardh çfarë ndodhi.
Policia ka zbardhur detajet e aksidentit në autostradën Tiranë-Durrës që krijoi sot trafik. Dyshohet se drejtuesi i kamionit, i mbushur me grurë, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë ka ...
Hapet rruga për fillimin e investimit në Portin Turistik të Durrësit! Rama: Mbyllëm negociatat!Alabbar: Do të ndërtojmë një mrekulli
Pas thuajse tre vjet rrugëtimi me shumë hapa, duke kaluar përmes diskutimesh, studimesh, analizash, debatesh, bisedimesh teknike e negociatash jo të lehta, nënshkruhet sot Memorandumi i Bashkëpuni...
Mbërrijnë në Durrës 6 mijë tonë grurë nga Ukraina
 Porti i Durrësit ka mirëpritur në orët e para të 10 gushtit, anijen turke “Jaohar Ranim” e cila ishte ngarkuar me 6 mijë tonë grurë nga Ukraina. Lajmi u bë i ditur nga Autoriteti Portu...
Opozita iraniane lajmëron shtyrjen e samitit që do të mbahej nesër në Durrës. Kërcënimi terrorist vjen nga mullahët.
Këmbënat e alarmit të Ambasadës Amerikane në Shqipëri për një kërcënim të mundshëm që shënjestron një samit të organizuar nga opozita e Iranit në mërgim, që do të mbahet në Durrës, nuk ranë në ves...
Ambasada e SHBA ngre alarmin: Pikaset kërcënim për sigurinë në Samitin Botëror të Iranit të Lirë në Durrës
 Me anë të një deklarate, ambasada e SHBA bën të ditur se një kërcënim i mundshëm shënjestron Samitin Botëror të Iranit të Lirë, i cili pritet të mbahet më 23 dhe 24 korrik në Durrës. ...
18-vjeçari hero Anri Kashiku shpëtoi vëllain dhe shokun e tij, duke u sakrifikuar vetë
Anri Kashiku ka humbur jetën tragjikisht, pasi u fut në det në Durrës, për të shpëtuar të vëllanë e shokun e tij. Ai sa ishte kthyer nga Anglia. 18-vjeçari ishte futbollist dhe ishte angazhuar ...
Në plazhin e Durrësit ndodh çmenduria: ‘Nuk lejohet rëra e detit, po deshe shtriu në shkallët e betonit’.
Sezoni turistik ka nisur dhe qytetarët për t’i shpëtuar temperaturave të larta të kësaj vere kanë vijuar edhe gjatë ditëve të javës të bëjnë plazh. Kjo hapësirë ndodhet në fund të shëtitores ...
Shpërthimi pranë një pike gazi në Durrës, plagosen 2 persona
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë një pike gazi në Durrës. Ngjarja u shënua rreth prës 11:00 në lagjen nr.14 Durrës, në një pikë shitjeje, ku si pasojë e rrjed...