Etiketa: edi-rama

Vrasja e Klodian Rashës, reagon Edi Rama: ‘Eshtë krejt e pa shpjegueshme por drejtësia ka fjalën e fundit’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi vendin ku një efektiv policie ekzekutoi Klodian Rashën pasi ky i fundit theu karantinën dhe nuk i ndaloi patrullës. Ram...
Edi Rama: ‘Më në fund u ktheva. Sot në ora 18.00’ do të flas për vdekjen tragjike të Klodianit
Kryeministri Edi Rama është rikthyer në Tiranë, pas vizitës në SHBA në kërkim të njw kohe sa me ta afert te vaksinës se koronavirusit per qytetaret. Kreu i qeverisë ka njoftuar shqiptarët se so...
Edi Rama: ‘Bashkim Kopliku ishte një demokrat sojli…’
Nga Edi Rama, kryeministër BASHKIM KOPLIKU u nda nga jeta pasi humbi betejën me virusin vrastar. Nuk u takuam dot asnjëherë, por ishim bërë miq përmes whatsapit, ku ai më shkruante shpesh, me...
Rama: Bashkëpunimi me Trump- privilegj; urime Biden për fitoren spektakolare
Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar urimeve për Jeo Biden, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Teksa theksoi se ishte privilegj bashkëpunimi me presiden...
Dorëheqja e Hashim Thaçit/ Reagon kryeministri Rama: ”Do të vulosë pastërtinë e UÇK!”
  Pas lajmit të dorheqjes së presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, që sipas deklarimit të tij i janë konfirmuar akuzat e Gjykat¨s Speciale dhe për tu përballur me këtë sfid, jo si president por...
Gafat dhe lapsuset e Bashës bëhen ‘hite’; reagon Rama: ‘Je njish, zemër!’
Sot, teksa Basha ka folur për lapsuset dhe për gafat e vazhdueshme qe ka bere deri tani, ka bërë sërish një tjetër gafë  duke thënë ‘lapse’ në vend të ‘lapsuseve’. Kryetari i Partisë Demokratik...
Me maskë të veçantë anti- Covid dhe pa çadër në shi/ Rama inspekton punimet anti- tërmet në Fushë Krujë.
  Kryeministri, Edi Rama, vizitoi sot kantierin e lagjes së re në Fushë Krujë, ku pas përfundimit të infrastrukturës, ka nisur puna për ndërtimin e banesave individuale për familjet e mbet...
Rama flet sërish për ‘shengenin rajonal’: Do zhbëjmë kufijtë! Ja rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën.
Kryeministri Edi Rama u ndal sërish te “shengeni rajonal”, në përfundim të mbledhjes mes dy qeverive, atë të Shqipërisë dhe Kosovës, ku u nënshkruan edhe 14 marrëveshje. Mes të tjerash, Rama u ...
Helena Kadare nuk hyn te gratë e zakonshme, siç Ismaili nuk hyn te njerëzit e kollajshëm
 NGA EDI RAMA HELENA KADARE më kujton gjithnjë atë shprehjen e famshme, një burrë peshohet nga gruaja dhe biblioteka! E mbase gabohem, po pa Helenën biblioteka nuk do të kishte mjaftuar për ...
Pas Athinës, Rama niset sot për në Gjermani si kryetar i OSBE
Kryeministri Edi Rama do të niset sot pasdite për në Gjermani duke vijuar me vizitat si drejtues i Kryesisë së OSBE. Ai zhvilloi një vizitë 2-ditore në Athinë teksa tashmë ka ndryshuar kurs për...
Faqja 4 prej 7« E para...23456...E fundit »